«Παίζω για εσάς, για τα αδέλφια όλα» | Στον τελικό ο ΑΠΟΕΛ, 92-89 την ΕΘΑ

Φωτογραφίες αγώνα... ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Ο ΑΠΟΕΛ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΑΓΩΝΑ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΘΑ!

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που έγινε στο "Τάσσος Παπαδόπουλος Ελευθερία", ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε της ΕΘΑ με 92-89 και πήρε το δεύτερο εισιτήριο που οδηγεί στον τελικό Κυπέλλου ΟΠΑΠ Ανδρών "Νεόφυτος Χανδριώτης", όπου θα συναντήσει την Πετρολίνα ΑΕΚ.

Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικό σε όλη την διάρκεια του, με τον ΑΠΟΕΛ να παίρνει σημαντικό προβάδισμα 19 πόντων στο πρώτο ημίχρονο.

Η ΕΘΑ έκανε την ανατροπή στην επανάληψη και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ.

Η ομάδα της Λευκωσίας πήρε στο τέλος την νίκη στις λεπτομέρειες, με τους καλαθοσφαιριστές και των δύο ομάδων να τα δίνουν όλα για την νίκη μέχρι το τέλος.
Ο τελικός θα πραγματοποιηθεί το ερχόμενο Σάββατο 13 Δεκεμβρίου και ώρα 20:00.

Κορυφαίος για τον ΑΠΟΕΛ ο Μπίγκς με 18 πόντους (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 1 ασσίστ) ενώ από την ΕΘΑ ξεχώρισε ο Γκόλντεν με 26 πόντους (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ, 9 ασσίστ).