Με το μυαλό στο ΓΣΠ, κόλλησε στο «Χ» (βίντεο)

Με το μυαλό στο ΓΣΠ, κόλλησε στο «Χ» η Κοπεγχάγη κόντρα στην Άαλμποργκ, 1-1 το τελικό αποτέλεσμα.

Ο αγώνας έγινε στο στάδιο Telia Parken και ήταν για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Δανίας.

Στο σκορ προηγήθηκε η Άαλμποργκ με 0-1, στο 23” λεπτό με τον Christian Bassogog, για να ισοφαρίσει η Κοπεγχάγη στο 40” σε 1-1, με τον Andreas Cornelius.

Οι αρχική ενδεκάδα της Κοπενγχάγης:

Εμφανώς απογοητευμένος από την προσπάθεια και το τελικό αποτέλεσμα, ο Νορβηγός προπονητής της Κοπεγχάγης Ståle Solbakken δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα:

Είμασταν κακοί στα πρώτα 35 λεπτά και πολύ αδύναμοι. Η ομάδα μπήκε στο παιγνίδι προς το τέλος του ημιχρόνου, ενώ στα πρώτα 25 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες.
Δεν είμαι ευχαριστημένος από την συνολική προσπάθεια στο παιγνίδι.
Αν πάμε στη Κύπρο και παίξουμε μ' αυτόν το τρόπο.. σίγουρα θα χάσουμε.

Μετά από έξι αγώνες η Κοπεγχάγη οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος με 14 βαθμούς και ακολουθεί με 12 βαθμούς η Άαλμποργκ.