Το Φώτο-στόρι από το ΓΣΠ | ΑΠΟΕΛ 2-0 Αναγέννηση Δερύνειας

Ο ΑΠΟΕΛ πέτυχε το τρία στα τρία στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος, παρά τις μαζεμένες αλλαγές του Τ.Κ. και του ροτέϊσιον που επιχείρησε, προχωρώντας έτσι ακάθεκτος την πορεία του προς την κατάκτηση του 26ου τίτλου πρωταθλήματος στην ιστορία του.

Οι Βραζιλιάνοι Ντε Καμάργκο και Βάντερ, έκαναν τα μαγικά τους κόλπα και με δικά τους τέρματα ανέβασαν τον ΘΡΥΛΟ στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Στο 58' λεπτό της συνάντησης ο Βάντερ έβγαλε μαγική σέντρα ακριβείας μέσα στην καρδιά της άμυνας της Αναγέννησης, συστημένη στο κεφάλι του Ντε Καμάργκο. Ο Ιγκόρ με μικρό ανέβασμα και στριφτή κεφαλιά, κάρφωσε την μπάλα στο πλεκτό του τερματοφύλακα Μάστρου για το 1-0.

Στο 78' λεπτό, ο δαιμόνιος χθες Βάντερ και πάλι, πήρε την μπάλα μετά από κοντινή πάσα του Μάριο Σέρτζιο στο δεξί άκρο της επίθεσης, κοντά στη γραμμή του πλαγίου άουτ, σύγκληνε προς τα μέσα και λίγο πριν από την γραμμή της μεγάλη επανορθωτικής με άψογο ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Μάστρου για το τελικό 2-0.