Ο ΑΠΟΕΛ συνέτριψε την ΑΕΚ Λάρνακας στο «Κίτιον» με 4-0

Ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α' Κατηγορίας Futsal, με τον ΑΠΟΕΛ, την Ανόρθωση, την ΑΕΛ, την Ομόνοια Αραράτ και την ΑΕΚ Σωτήρας να προχωρούν νικηφόρα στους αγώνες τους.

Ο ΑΠΟΕΛ συνέτριψε την ΑΕΚ Λάρνακας στο «Κίτιον» με 4-0.
Τα δυο πρώτα τέρματα της ομάδας μας πέτυχε ο Ιακώβου και τα επόμενα οι Leo και Nene. Χάι λάιτ της αποψινής αναμέτρησης το τέρμα που σημείωσε ο αρχηγός, ο οποίος πήρε την μπάλα από την περιοχή μας, πέρασε όλους τους αντιπάλους και σκόραρε.

Η ομάδα μας επιβεβαίωσε την ανωτερότητα της απέναντι στην ΑΕΚ. Από το πρώτο λεπτό επέβαλλε το ρυθμό της, σκόραρε τέσσερις φορές, βρήκε αρκετές ευκαιρίες (δυο δοκάρια) και δεν επέτρεψε σε κανένα σημείο να αμφισβητηθεί η κυριαρχία της.

Στο 17’ ο Ιακώβου άνοιξε το σκορ και στο 30’ ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 2-0. Στο 33’ ο Leo πέτυχε το καταπληκτικό τέρμα του αγώνα και ένα λεπτό μετά ο Nene διαμόρφωσε το τελικό 4-0.