ΔΟΞΑ 0-2 ΑΠΟΕΛ, ρεπορτάζ αγώνα

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε τη Δόξα 2-0 στο Μακάρειο, για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta, με σκόρερ τους De Camargo στο 32' ⚽️ και Σωτηρίου στο 79'.⚽️

Δόξα Κατωκοπιάς 0-2 ΑΠΟΕΛ

Με δύο πολύ όμορφα σε εκτέλεση γκολ, το πρώτο από τον Ιγκόρ Ντε Καμάργκο και το δεύτερο με τον Πιέρο Σωτηρίου, ο ΑΠΟΕΛ πέρασε αλώβητος από το Μακάρειο στάδιο και παρέμεινε μόνος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, του παγκυπρίου πρωταθλήματος Cyta.

90' - Τρία λεπτά καθυστέρηση, πρόσθεσε ο διαιτητής της συνάντησης, Α. Ορθοδόξου.
81‘ - Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Γιάννης Γιαννιώτας, στη θέση του Γιώργου Εφραίμ.

79' - Γκολ ο Πιέρος Σωτηρίου με καρφωτή κεφαλιά, από την σέντρα του Βούλγαρου Μιλάνοφ, από τα δεξιά και 0-2.

76' - Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Ανδρέα Ορλάντι, στη θέση του Ιγκόρ Ντε Καμάργκο, κάτι που έφερε μουρμούρα από μερίδα του κόσμου του ΑΠΟΕΛ.

70' - Μεγάλη χαλάρωση από τους ποδοσφαιριστές μας.

58' - Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Ο Βάντερ Βιειρά, στη θέση του Στάθη Αλωνεύτη.

46' - Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο.

Ο ΑΠΟΕΛ, δεν ικανοποίησε στο πρώτο ημίχρονο, όμως πέτυχε το ζητούμενο που ήταν το γκολ, με την βολίδα του Ντε Καμάργκο.

45' - Τέλος Α' ημιχρόνου.

45' Μοναδική ευκαιρία λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, που πάει χαμένη, από τον Πιέρο Σωτηρίου, για να διπλασιάσει τα τέρματα του ΑΠΟΕΛ.

32' - Γκολ βολίδα από το δεξί πόδι του Ντε Καμάργκο, που εκμεταλλεύτηκε την συστημένη σέντρα του Εφραίμ, από τα δεξιά και με μονοκόμματο βολέ, μέσα από την μεγάλη περιοχή, κάρφωσε την μπάλα στο πλεκτό του Νέγκρι για το 0-1.

30′ - Παραμένει το 0-0 στο Μακάρειο στάδιο.

00 - Έναρξη του αγώνα στο Μακάρειο στάδιο, μπροστά σε 1,500 πορτοκαλί που δίνουν δυναμικά το παρών τους.

Με Νικόλα Ιωάννου και Γιώργο Μερκή, το δίδυμο στο κέντρο της άμυνας.