ΟΙ φωτογραφίες από το ΓΣΖ | Ταυτότητα αγώνα, Καρμιώτισσα 0-1 ΑΠΟΕΛ

Κάκιστος ο ΑΠΟΕΛ, χθες στο ΓΣΖ, αφού το μυαλό όλων ήταν στραμμένο στο Σαν Μαμές και στον αγώνα της Πέμπτης, με την Αθλέτικ Μπιλμπάο.

Ο ΑΠΟΕΛ έπαιξε 10 λεπτά στην αρχή του αγώνα, διάστημα όπου και σκόραρε το μοναδικό γκολ της συνάντησης και άλλα 10 λεπτά στο τέλος του αγώνα, όταν μπήκε μέσα ο ορεξάτος Μάρκο Ντε Καμάργκο, στη θέση του Πιέρου Σωτηρίου, όπου δημιούργησε και έχασε 2-3 κλασσικές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Το 0-1 πέτυχε στο 4' λεπτό της συνάντησης ο Αργεντίνος Φακούντο Μπερτόλιο, με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, μετά την συστημένη ασίστ του Στάθη Αλωνεύτη από τα αριστερά.

Ο Τ.Κ. εξέπληξε και πάλι με την επιλογή του στα ακραία μπακ με τους Ιωάννου και Αρτυματά κι αν αυτούς σκοπεύει να κατεβάσει στο Σαν Μαμές... ο ΘΕΟΣ να μας φυλάει από διασυρμό.

Πρώτη επίσημη εμφάνιση του Σεντρίκ Γιαμπέρε και δικαίως οι αναγνώστες της ιστοσελίδας μας του χάρισαν τον τίτλο του MVP. Στα συν και η πρώτη εμφάνιση του ΚΑΝΑΣ με τη γαλαζοκίτρινη φανέλα.

Ο κόσμος έμεινε μακρυά από το ΓΣΖ, τίμησε όμως τις καφετέριες, αφού όλες θύμιζαν κερκίδα γηπέδου, την ώρα διεξαγωγής του αγώνα.