Φούτσαλ: ΑΠΟΕΛ 11-4 Δ.Χ.Δερύνειας

Γκολ και θέαμα

Γκολ και θέαμα πρόσφερε ο ΑΠΟΕΛ στο σημερινό παιχνίδι με τον Δημητράκη Χριστοδούλου Δερύνειας για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Φούτσαλ.

Η ομάδα μας επικράτησε εύκολα με 11-4 στο Λευκόθεο και βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας. Τέσσερα τέρματα σημείωσε ο Ομήρου, από τρία οι Στυλιανού και Magno και ένα ο νεαρός Σταύρος Χριστοδούλου. Επόμενο παιχνίδι με την Απελευθέρωση την προσεχή Πέμπτη.

Η ομάδα μας αιφνιδιάστηκε και δέχθηκε πρώτη τέρμα, ωστόσο στη συνέχεια ανέλαβε εξ ολοκλήρου τον ρυθμό του αγώνα και σκόραρε το ένα τέρμα μετά το άλλο. Οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Πλατή πέτυχαν πέντε τέρματα προτού ολοκληρωθεί το ημίχρονο και έβαλαν γερές βάσεις για επιστροφή στις νίκες.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γαλαζοκίτρινοι συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και σημείωσαν ακόμα έξι τέρματα στην ευρεία νίκη με 11-4.