Τρένο ο ΑΠΟΕΛ στο φούτσαλ, 4-1 τον Εθνικό

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε εκτός έδρας με 4-1 τον Εθνικό Λατσιών και παρακολουθεί από κοντά την κορυφή, ισοπαλία 5-5 στη Λάρνακα για την ΑΕΚ και την ΑΕΛ.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της δέκατης αγωνιστικής:
ΟΜΟΝΟΙΑ - ARARAT 3-2 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ 1-4 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ         5-5 ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΜΕΚ ΚΑΨΑΛΟΥ 12-0 Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ

3η σερί νίκη

Την 3η συναπτή νίκη και όγδοη στο φετινό πρωτάθλημα Futsal πανηγύρισε ο ΑΠΟΕΛ. Η ομάδα μας κέρδισε εκτός έδρας τον Εθνικό Λατσιών με 4-1 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής και παρέμεινε στο -1 από την Ομόνοια. Τα τέρματα των γαλαζοκίτρινων σημείωσαν οι Leo (2), Πλατής και Ιακώβου. Την ερχόμενη Πέμπτη ο ΑΠΟΕΛ θα φιλοξενηθεί από την ΑΕΛ στον τελευταίο αγώνα για το 2017.

Εύκολο σχετικά βράδυ είχε στο Λύκειο Λατσιών η ομάδα του Γιάννου Μυλωνά. Οι φουτσαλιστές μας σκόραραν τέσσερα τέρματα, ενώ έχασαν πάρα πολλές ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ.

Το 1ο ημίχρονο ολοκληρώθηκε ισόπαλο 1-1, ωστόσο στην επανάληψη η ομάδα μας παρουσιάστηκε πιο εύστοχη, σκόραρε ακόμα τρεις φορές και έφυγε με το διπλό από μια δύσκολη έδρα.