Με 11-1 νίκησε ο ΑΠΟΕΛ το ΘΟΙ στο Futsal

Η αυλαία άνοιξε χθες και συνεχίζεται την ερχόμενη Δευτέρα με τη δεύτερη φάση (Play Offs) του Πρωταθλήματος Futsal

Με 11-1 νίκησε ο ΑΠΟΕΛ το ΘΟΙ στο Λευκόθεο.
Σωτήρης Μέσσιος – Λατσιά, 20:30 ΘΟΪ Λακατάμιας – ΑΠΟΕΛ.

Κίτιον Αθλητικό Κέντρο, 19:00 ΑΕΚ – ΑΕΛ
Ο αγώνας θα μεταδοθεί απευθείας από τη Cytavision. Ο χθεσινός αγώνας που έγινε στη Λεμεσό τέλειωσε με νίκη 1-0 της ΑΕΚ.

Σπύρος Κυπριανού 21:15 ΑΜΕΚ Καψάλου – Ανόρθωση. Χθες νίκησε η Ανόρθωση με 4-2.

Από κάθε ζευγάρι θα προκριθεί η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις δύο νίκες. Εάν χρειαστεί τρίτος αγώνας για να κριθεί η πρόκριση, τότε θα διεξαχθεί την Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου.

Ψες στο Λευκόθεο:
Τα τραγούδια και τα συνθήματα υπέρ της Μακεδονίας μας θα συνεχιστούν την ερχόμενη Κυριακή στην πορεία των πορτοκαλί στην Ελληνική πρεσβεία (17:30).
«Είσαι και θα ‘σαι Ελληνική
Ελλήνων το καμάρι
κι εμείς θα σ´ αντικρίζουμε
περήφανα και πάλι»

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΑΠΟΕΛ: Εύκολο βράδυ και βήμα πρόκρισης - 01/02/2018

Το ΑΠΟΕΛ με τη συμπαράσταση του κόσμου του κέρδισε το ΘΟΙ Λακατάμιας στο Λευκόθεο με 11-1 στον 1ο αγώνα των play offs του πρωταθλήματος Futsal. Τα τέρματα σημείωσαν οι Χριστοδούλου (2), Περικλέους (2), Σκαρπάρης (2), Ιακώβου (2), Πλατύς, Αλεξίου και Ομήρου.

Την ερχόμενη Δευτέρα 05 Φεβρουαρίου οι δυο ομάδες θα συναντηθούν εκ νέου, στο Λύκειο Λατσιών στις 20:30. Η πρόκριση στην επόμενη φάση θα κριθεί στις δυο νίκες.

Οι αρκετές και σημαντικές απουσίες δεν επηρέασαν την απόδοση της ομάδα μας, η οποία επιβεβαίωσε την ανωτερότητα της και έκανε το πρώτο βήμα πρόκρισης.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα μας που βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά η συνέχεια ήταν εντελώς διαφορετική. Οι παίχτες του Γιάννου Μυλωνά αντέδρασαν άμεσα, σημείωναν το ένα τέρμα μετά το άλλο και έκλεισαν το ημίχρονο με το σκορ 7-1 υπέρ τους.

Στο 2ο ημίχρονο, η ομάδα μας σκόραρε ακόμη τέσσερα τέρματα, έκανε σωστή διαχείριση και ταυτόχρονα σεβάστηκε τον αντίπαλο της. Η νίκη με 11-1 ήταν σημαντική για το λόγο ότι όλοι οι Κύπριοι έδειξαν ετοιμότητα εν όψει της δύσκολης συνέχειας.

Θυμίζουμε δεν αγωνίστηκαν οι τρεις ξένοι. Ο Leo λόγω τραυματισμού, ο Sorocaba ήταν τιμωρημένος, ενώ ο νέος φουτσαλιστής που θα αντικαταστήσει τον τραυματία Genario θα φτάσει στην Κύπρο την ερχόμενη Τρίτη.