LIVE: SOUZA και POTE τα γκολ, AL-TAMAARI τις πάσες (Lechia Gdansk 1-2 ΑΠΟΕΛ) (φιλικό)

Μια νίκη και μια ισοπαλία ο μέχρι τώρα απολογισμός του ΑΠΟΕΛ από τα δύο φιλικά που έχει δώσει. Ήττα με 2-0 από την Άρκα Γκτύνια στο πρώτο φιλικό και νίκη με 2-1 στο σημερινό φιλικό με αντίπαλο την Λέγκια Γκτάνσκ.

Ο Μπρούνο Μπαλταζάρ χρησιμοποίησε τη βασική ενδεκάδα στο πρώτο μέρος η οποία είχε στη σύνθεση της τον Ιορδανό Ταμάρι, εξού και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-0.

Το σκόρ άνοιξε ο ΣΟΟΥΖΑ με ασίστ του Αλ-Ταμάαρι και στη συνέχεια ο ΠΟΤΕ πέτυχε το 2-0 και πάλι με ασίστ του Ιορδανού.

Στη συνέχεια, στο δεύτερο ημίχρονο, όλα άλλαξαν με 8 συνολικά αλλαγές σε διάφορα χρονικά διαστήματα, με αποτέλεσμα να πέσει ο ρυθμός κι η Λέγκια να μειώσει στο σκορ σε 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η νίκη του ΑΠΟΕΛ ήταν μια άτυπη ρεβάνς για την ήττα από την Λέγκια στις 26/6/16, όταν οι Πολωνοί νίκησαν με 2-1 και πάλι σε φιλικό προετοιμασίας.