LIVE: Με DEVI στην ενδεκάδα, Δόξα 1-3 ΑΠΟΕΛ (φώτος) (φιλικό)

Πρόβα Ευρώπης με Τόμας Ντε Βινσέντι και Τάμαρι στην αρχική ενδεκάδα, ξεκινά το σημερινό φιλικό με την Δόξα Κατωκοπιάς, στο Μακάρειο Στάδιο, ο Μπρούνο Μπαλταζάρ.

LIVE:

19: 00 ΑΠΟΕΛ και Δόξα τίμησαν πριν από την έναρξη τον Ρικάρντο Φερναντέζ.

Οι δυο Προέδροι Πρόδρομος Πετρίδης και Κώστας Χριστοδούλου, παρέδωσαν τιμητική πλακέτα στον ΡΙΚΚΙ που αγωνίστηκε με επιτυχία και στις δύο ομάδες.

Στις 19:10 άρχισε ο φιλικός αγώνας ανάμεσα στη ΔΟΞΑ και τον ΑΠΟΕΛ.

Ανοίγει το σκορ ο ΑΠΟΕΛ, στο 7' ο λεπτό της συνάντησης με τον Μίκαελ ΠΟΤΕ. Καλή αρχή.

Στο 11'ο λεπτό ο Μίκαελ Ποτέ σκοράρει και πάλι, ανεβάζοντας τον δείχτη του σκορ στο 0-2, μετά από πάσα του Τάμαρι.

Στο 16ό λεπτό ο ΑΠΟΕΛ δέχεται το πρώτο τέρμα επί Κυπριακού εδάφους. Δόξα 1-2 ΑΠΟΕΛ.
Το γκολ πέτυχε ο Ρίκι Φερνάντεζ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, φέρει ευθύνη ο Βάτερμαν για το γκολ που δέχθηκε.

[HT] Λήξη ημιχρόνου. Δόξα Κατωκοπιάς 1-2 ΑΠΟΕΛ, ⚽️ Fernandes 16’ - Poté 7’ 11’

Αρχίζει το Β ημίχρονο.

46‘ - Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα Tommy Oar, έξω ο Tomas Devi.

88‘ Τρίτο γκολ για τον ΑΠΟΕΛ, σκόρερ ο Ιορδανός Tamari. (1-3)

89’ - Με τη φανέλα του ΑΠΟΕΛ στη θέση του Sallai θα αγωνιστεί ο Fernandes για το υπόλοιπο του αγώνα.

[FT] Τέλος του αγώνα στο Μακάρειο στάδιο.
Δόξα Κατωκοπιάς 1-3 ΑΠΟΕΛ (Friendly)
⚽️ Fernandes 16’ - Poté 7’ 11’, Tamari 88’

Συμπέρασμα ημέρας: Σάλαι, Τάμαρι, Μιλάνωφ και Σόουζα οι κορυφαίοι του σημερινού φιλικού, πολύ καλά στοιχεία άφησε ο Τάμαρι.