Οι γαλαζοκίτρινοι "άδειασαν" από δυνάμεις. ΑΠΟΕΛ 74-80 ΚΕΡΑΥΝΟΣ #18η

Οι γαλαζοκίτρινοι πραγματοποίησαν ένα μαγικό ημίχρονο σε άμυνα και επίθεση όμως στο τέλος έδειξαν να “αδειάζουν” από δυνάμεις, τόσο σωματικά όσο και κυρίως ψυχολογικά, με αποτέλεσμα να χάσουν τον αγώνα.

Ο Κεραυνός ήταν ο νικητής στο μεγάλο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής της ΟΠΑΠ Basket League, o οποίος πέρασε νικηφόρα από το Λευκόθεο, επικρατώντας του ΑΠΟΕΛ με 80-74, έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι.
Στο πρώτο δεκάλεπτο είδαμε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, ενώ στην δεύτερη περίοδο ο ΑΠΟΕΛ ήταν καλύτερος και προηγήθηκε μέχρι και με 16 πόντους διαφορά.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κεραυνός ήταν ανεβασμένος και κατάφερε να καλύψει την διαφορά και να προηγηθεί στο σκορ.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να παλεύουν μέχρι τέλους για την νίκη, με τον Κεραυνό να φεύγει από το Λευκόθεο με το ροζ φύλλο αγώνος.
Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Γουέσλεϊ Τσάνελς με 17 πόντους (2 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 2 ασσίστ).

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-16, 36-24, 50-54, 74-80