Τ.Κ: Έγνοια μου.. η δική μου ομάδα | Νεαγκόε: Τα τελευταία λεπτά ήταν εφιαλτικά

Εμφανώς ευχαριστημένος από τους ποδοσφαιριστές του, εμφανίστηκε στη διάσκεψη των προπονητών ο τεχνικός των γαλαζοκιτρίνων Τ.Κ., ενώ ο προπονητής της Σαλαμίνας Νεαγκόε είπε ότι πιστεύει πως ο ΑΠΟΕΛ θα κερδίσει το πρωτάθλημα.

Οι δηλώσεις των δύο προπονητών.

Τόμας Κρίστιανσεν, ΑΠΟΕΛ:
«Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου για την καλή δουλειά και την σημαντική νίκη απέναντι σε μια καλή ομάδα που έδειξε καλά στοιχεία με την Ανόρθωση και θα μπορούσε να κερδίσει.
Ξέραμε ότι θα ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι.
Η Σαλαμίνα έκανε καλές μεταγραφές το καλοκαίρι και φοβόμουν το παιχνίδι, ειδικά μετά τη διακοπή.
Ελέγξαμε το παιχνίδι από την αρχή μέχρι το τέλος, δεν δώσαμε ευκαιρία στον αντίπαλο να μας απειλήσει.
Τα μόνα λάθη που κάναμε ήταν δύο ανόητα φάουλ τα οποία θα μπορούσαμε να αποφύγουμε και με αυτά δώσαμε την ευκαιρία στην Νέα Σαλαμίνα να είναι απαιτητική καθώς είναι καλή ομάδα στις στημένες φάσεις.
Είμαι ευχαριστημένος και χαρούμενος από τους ποδοσφαιριστές μου και την εμφάνιση.
Υπάρχουν πράγματα που πρέπει να βελτιώσουμε, αλλά μια νίκη επί της Νέας Σαλαμίνας είναι σαν κομπλιμέντο για την ομάδα.
Καλή τύχη στη Νέα Σαλαμίνα στα επόμενα παιχνίδια.
ΕΡΩΤΗΣΗ για ΑΣΤΑΝΑ
Γνωρίζω ότι έχασε η Αστάνα σήμερα.
Δεν ξέρω ποιοι ποδοσφαιριστές έπαιξαν, θα το δούμε στην συνέχεια, στην ενημέρωση του Κωστή.
Έγνοια δική μου είναι η δική μου ομάδα η οποία ήταν καλή στο γήπεδο, είχε μια καλή εμφάνιση και έβαλε τέσσερα γκολ».

Εουγκέν Νεαγκόε, Σαλαμίνα:
«Είχαμε πολύ δύσκολο πρόγραμμα. Θέλαμε να κερδίσουμε. Κάναμε λάθος στο πρώτο ημίχρονο με το φάουλ που σκόραρε το ΑΠΟΕΛ.
Προσπαθήσαμε και στο δεύτερο ημίχρονο, κάναμε την αλλαγή του Πεδρίτο, όμως δεν μπορούσαμε να γυρίσουμε το παιχνίδι.
Τα τελευταία δέκα λεπτά ήταν πολύ χειρότερα (εφιαλτικά). Κάναμε λάθος στο δεύτερο γκολ, κάναμε δώρο και τελείωσε το παιχνίδι. Χάσαμε 4-0, τι μπορώ να πω.
Το επόμενο παιχνίδι με τον Άρη είναι πολύ σημαντικό, πρέπει να κερδίσουμε οπωσδήποτε.
Συγχαρητήρια στον ΑΠΟΕΛ, πιστεύω ότι θα κερδίσει το πρωτάθλημα».