Δόξα 1-2 ΑΠΟΕΛ στο 2ο φιλικό στη Κύπρο

Με φιλικό παιγνίδι κόντρα στη Δόξα Κατωκοπιάς, ολοκληρώθηκε η ψεσινή προπόνηση του ΑΠΟΕΛ στο δημοτικό στάδιο του ΘΟΙ Λακατάμιας. Οι φίλοι της ομάδας μας που έτρεξαν να παρακολουθήσουν το παιγνίδι, πλήρωσαν 10 ευρώ εισιτήριο στην προσφυγική ομάδα του Κώστα Καραβίδα.

Ο αγώνας έληξε με νικητή το ΑΠΟΕΛ και σκορ 1-2.
Η Δόξα προηγήθηκε στο σκορ στο 84' με 1-0 κι ο ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε σε 1-1 με τον ΠΟΤΕ στο αμέσως επόμενο λεπτό στο 85'.
Λίγο πριν την λήξη της συνάντησης και συγκεκριμένα στο 88' λεπτό, ο Ανδρέας Μακρής με το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα του ΑΠΟΕΛ, έδωσε τη νίκη στην ομάδα μας με 1-2.

ΟΙ 11άδες και οι αλλαγές:
Δόξα: Armin Gremsl, Μουκτάρης, Manuel Redondo, Joao Varudo, Πουτζιουρής, Leandro Pinto, Rafa Silva, Luis Carlos, Benjamin Asamoah, Παπαφώτης, Nils Zatl

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Αντωνίου, Χριστοφόρου, Άδωνη (68' Γ. Ανδρέου), Αλεξάνδρου, Φαρίας, Εμπεσίλιο, Μακρής, Αλωνεύτης, Γκρούμπατς (69' Στυλιανίδης), Ποτέ

Διαιτητής: Ο Νεόφυτος Νεοφύτου, με Α' Βοηθός Διαιτητής ο Πέτρος Πέτρου και Β' Βοηθός Διαιτητής ο Ανδρέας Μιχαηλίδης.