ΑΠΟΕΛ 1-0 DUDELANGE, Μόνο όφελος η νίκη

Η εμφάνιση του ΑΠΟΕΛ μοιάζει με τον άτυχο/τυχερό της ιστορίας που έπεσε από τον 3ο όροφο και βρήκε πορτοφόλι. Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι το ΑΠΟΕΛ άργησε να "κατεβεί" στο γήπεδο κατά 20 λεπτά, διάστημα στο οποίο η Ντούντελανζ δημιούργησε 2 ευκαιρίες και ο Βάτερμαν έκανε την απόκρουση του αγώνα σε σουτ του Turpel της Dudelange μόλις στο 4ο λεπτό και στη συνέχεια σε 2ο σουτ από τον Cabral Barbosa.

Στο 8ο λεπτό το ΑΠΟΕΛ κερδίζει κόρνερ με τον ΟΑΡ να το εκτελεί και στη συνέχεια το σουτ του Αρτυματά να φεύγει ψηλά εκτός εστίας.

Στο 20λεπτο του ημιχρόνου το ΑΠΟΕΛ ισορρόπησε το παιγνίδι και στο 22' ο Αυτραλός ΟΑΡ σημαδεύει το κάθετο δοκάρι της Ντούντελανζ.

Στο 30' ο Malget της Dudelange δέχεται κίτρινη κάρτα.

Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε χωρίς κάποια αλλαγή από τον Ολλανδό προπονητή του ΑΠΟΕΛ.

Στο 48΄ είχαμε την 2η κίτρινη του αγώνα στον Turpel της Dudelange.

Στο 52΄ είχαμε την 3η κίτρινη στο παιγνίδι κι αυτή σε παίκτη της Dudelange τον Jordanov.

Στο 60' είχαμε την αλλαγή του ΟΑΡ με τον Βάντερ με την κερκίδα να διαμαρτύρεται στον Ολλανδό για την αλλαγή του Αυστραλού, που όπως εξήγησε αργότερα στη δημοσιογραφική διάσκεψη, ήταν για να προστατεύσει τον παίκτη από τραυματισμό, αφού είχε δεχθεί 2 σκληρά φάουλ και θέλει να τον έχει στον επαναληπτικό στο Λουξεμβούργο.

Στο 71' το ΑΠΟΕΛ παίρνει προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Μπερτόλιο από την ασίστ του Βάντερ για το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο 74' ο ΠΟΤΕ αντικατέστησε τον Ντε Καμάργκο, ενώ μέχρι την ολοκλήρωση του αγώνα, ο κύριος Μπειν δεν έκανε χρήση της 3ης αλλαγής, δείγμα κι αυτό του ότι αδυνατεί να διαχειριστεί σωστά τον αγώνα.

Στο 75' ο ΒΑΝΤΕΡ δέχεται την κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.

Στο 76' είχαμε 4 συνεχόμενα κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ που όμως πέρασαν όλα ανεκμετάλλευτα.

Στο 88' κίτρινη κάρτα για τον ΕΜΠΕΣΙΛΙΟ.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα από το Λουξεμβούργο βρήκε 2 μοναδικές ευκαιρίες σε ισάριθμα τετ-α-τετ, με τον Μερκή να καθαρίζει το πρώτο και το δεύτερο να πηγαίνει εκτός εστίας.