LIVE: ΑΠΟΕΛ 2-0 Slavia Prague #UCL | Επαγγελματική νίκη, από τους ειδικούς

Αρχίζει το ΜΑΤΣ:

2' Ο De Camargo σκοράρει το 1-0 για το ΑΠΟΕΛ (3ο γκολ για τον ΙΓΚΟΡ στην Ευρώπη για φέτος).
 - Ήταν η εκτέλεση κόρνερ με τον Ebecilio από τα δεξιά, παρεμβαίνει στην πορεία της μπάλας ο ΡΟΥΕΔΑ και την στρώνει στον De Camargo που με κοντινό πλασέ την σπρώχνει στα δίκτυα του τερματοφύλακα των Τσέχων Laštůvka's για το 1-0, μόλις στο 2ο λεπτό της συνάντησης, εν μέσω ξέφρενων πανηγυρισμών από τις 13 και πλέον χιλιάδες ΑΠΟΕΛΙΣΤΕΣ στις 3 κερκίδες του σταδίου της Πρωτεύουσας ΓΣΠ.

6' κίτρινη κάρτα για τους Τσέχους.

9' Σέντρα του Oar από τα δεξιά, πιάνει την κεφαλιά ο De Camargo για να αποκρούσει ο τερματοφύλακας.

10' Εξαιρετικό γκολ από τον ΣΤΑΘΗ ΑΛΩΝΕΥΤΗ
 - Χάνουν την μπάλα οι Τσέχοι λίγο έξω από την περιοχή τους, την κερδίζει ο Ebecilio και την στρώνει στα αριστερά του για τον ΣΤΑΘΗ, στρώνει την μπάλα ο Αλωνεύταρος και με έξυπνο πλασέ κρεμάει τον τερματοφύλακα των ΤΣΕΧΩΝ για να σειστεί το ΓΣΠ από τους ξέφρενους πανηγυρισμούς των παικτών και του κόσμου.

Ούτε και ο πιο αισιόδοξος ΑΠΟΕΛΙΣΤΑΣ δεν θα μπορούσε να φανταστεί τέτοιο ονειρικό ξεκίνημα της ομάδας του, να προηγείται της Σλάβια Πράγας με 2-0 από το 10λεπτό τους αγώνα.

45' Το σουτ του De Camargo αποκρούεται από τον τερματοφύλακα Laštůvka.

1 λεπτό οι καθυστερήσεις.

Το σύνθημα ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΣ από τους Πορτοκαλί δονεί την ατμόσφαιρα.

ΤΕΛΟΣ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

52' Πρώτη αλλαγή στο παιγνίδι για το ΑΠΟΕΛ
 - Ο Γιώργος Εφραίμ περνά στη θέση του ΟΡ.

53' Κίτρινη κάρτα στον De Camargo για διαμαρτυρίες.

Άρχισε να δείχνει το κακό του πρόσωπο ο Ισπανός διαιτητής.

Μοναδική η παρουσία του ΒΑΤΕΡΜΑΝ στο παιγνίδι απόψε που με 2-3 πολύ καλές αποκρούσεις, κράτησε το 0 παθητικό στην άμυνα.

68' Η δεύτερη αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ.
 - Ο Farias παίρνει τη θέση του ΣΤΑΘΗ που αποχωρεί καταχειροκροτούμενος.

72' Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους.

77' Δοκάρι για τους Τσέχους με τον Mešanović.

77' Κίτρινη κάρτα στον Carlão.

79' Δεύτερη αλλαγή για της Σλάβια.

83' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΔΩΝΗ
 - Ο Bertoglio μπαίνει στο παιγνίδι στη θέση του εξαιρετικού απόψε Ebecilio.

90' Τρία (3) λεπτά καθυστερήσεις δείχνει ο 4ος διαιτητής.

93' Τέλος του αγώνα.

Άλλη μια επαγγελματική νίκη του ΑΠΟΕΛ. Τίποτα όμως δεν τέλειωσε ακόμη αφού υπάρχει ο επαναληπτικός στην Πράγα την ερχόμενη Τετάρτη.

Ο ΑΠΟΕΛΙΣΤΑΣ δεν πρέπει να ξεχνά πως παρόμοια νίκη με 2-0 πετύχαμε και σε βάρος της ΜΠΑΤΕ.. κι όμως η ομάδα του τότε προπονητή Μαρίνου Ουζουνίδη, έχασε με κατεβασμένα τα χέρια (παντελόνια) στην Λευκορωσία με 3-0 και αποκλείστηκε από την συνέχεια.