ΔΩΝΗΣ: «Δεν ανταποκριθήκαμε στο παιγνίδι» | Αυγουστή: «Βλέπουμε κάθε επόμενο παιχνίδι ξεχωριστά»

«Δεν ασκήσαμε την πίεση που θέλαμε στον Απόλλωνα» δήλωσε με απογοήτευση ο Ελλαδίτης προπονητής του ΑΠΟΕΛ Γιώργος Δώνης, μιλώντας στη διάσκεψη των προπονητών, αμέσως μετά το τέλος του αγώνα στο Τσίρειο στάδιο, όπου βρήκε τον ΑΠΟΕΛ να χάνει και πάλι από τον Απόλλωνα με δεύτερη τεσσάρα μέσα σε τρεις μήνες.

Οι δηλώσεις των δύο προπονητών:

ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΩΝΗΣ, προπονητής ΑΠΟΕΛ:
«Δεν ανταποκριθήκαμε καλά στο παιγνίδι, παρά μόνο σε κάποια διαστήματα.

Παίζαμε με μία δυνατή ομάδα, η οποία είναι πάρα πολύ καλή κυρίως στο τρανσίσιον και κινδυνεύεις απέναντι της στον ανοικτό χώρο.
Είχαμε τις στιγμές μας και τα καλά διαστήματα και μειώσαμε στο σκορ στο πρώτο μέρος.
Μετά για μεγάλο διάστημα ήμασταν αρκετά καλοί.
Δεν ασκήσαμε την πίεση που θέλαμε στον Απόλλωνα.
Με δυο-τρεις λανθασμένες πάσες στην επανάληψη και στην πρώτη φάση του Απόλλωνα στο δεύτερο ημίχρονο, ήλθε το πέναλτι και έγινε το 1-3.
Συγχαρητήρια στον Απόλλωνα για τη νίκη του.
Εμείς πρέπει να μαζευτούμε, πρέπει να συγκεντρωθούμε περισσότερο.
Δεν είναι στα δικά μας χέρια το πρωτάθλημα.
Υπάρχουν άλλα επτά παιχνίδια που πρέπει να κάνουμε το καθήκον μας».

Σωφρόνης Αυγουστή προπονητής Απόλλωνα:
«Καταφέραμε και προηγηθήκαμε με δύο γκολ.

Όταν όμως ο αντίπαλος μείωσε και μπήκε ξανά στη διεκδίκηση του αγώνα βρήκε σημαντικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει.