ΜΠΑΛΤΑΖΑΡ: «Το τελικό σκορ, έπρεπε να ήταν σκορ ημιχρόνου» | ΦΡΕΝΤΜΠΕΡΓΚ: «9 τελικές και πετύχαμε μόνο 1 γκολ»

«Είναι το δεύτερο παιχνίδι στο ΓΣΠ και στο δεύτερο ημίχρονο ένιωσε την δύναμη που μπορεί να δώσει στην ομάδα ο κόσμος μας..» ήταν το κάλεσμα του κ. Μπαλταζάρ στον κόσμο της ομάδας για τη καυτή συνέχεια και τους 4 τελικούς.

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΤΕΧΝΙΚΩΝ:

ΜΠΡΟΥΝΟ ΜΠΑΛΤΑΖΑΡ, προπονητής ΑΠΟΕΛ:
«Είμαι ευχαριστημένος από το σκορ και με κάποια πράγματα που έγιναν ειδικά στο πρώτο ημίχρονο.
Αλλά δεν ξέρω τι να πω με τις τόσες ευκαιρίες που χάσαμε στο παιχνίδι.
Με όλο τον σεβασμό στην Ομόνοια, το τελικό σκορ έπρεπε να το είχαμε από το πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε και η Ομόνοια, έκανε το 1-2.
Πήγαμε στα αποδυτήρια με το αίσθημα ότι έπρεπε να σκοράρουμε κι άλλα γκολ.
Στο δεύτερο ημίχρονο, αντέδρασε καλά η Ομόνοια με αποτέλεσμα να μείνουμε πιο πίσω από όσο θα ήθελα, αλλά καταφέραμε να αμυνθούμε και να βγούμε στην αντεπίθεση.
Ιδιαίτερα τα τελευταία 20 λεπτά καταφέραμε να διατηρήσουμε την κατοχή και δημιουργήσαμε ευκαιρίες.
Είμαι ευχαριστημένος με τον τρόπο και την αφοσίωση των παιχτών μου.
Σκεφτόμαστε το κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και τώρα βλέπουμε το παιχνίδι κυπέλλου κόντρα στην ΑΕΚ.
Θέλουμε να κερδίζουμε κάθε παιχνίδι, αν είναι δυνατόν και με καλή εμφάνιση.
Δεν πρέπει να είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι με την σημερινή εμφάνιση, γιατί μπορούμε να παίξουμε καλύτερα.
Συγχαρητήρια στους παίχτες μου, είμαι περήφανος γι’ αυτούς.
Είναι το δεύτερο παιχνίδι στο ΓΣΠ και στο δεύτερο ημίχρονο ένιωσε την δύναμη που μπορεί να δώσει στην ομάδα ο κόσμος.
Καλή συνέχεια στην Ομόνοια και στον προπονητή της».

ΒΙΝΤΕΟ:

ΓΕΣΠΕΡ ΦΡΕΝΤΜΠΕΡΓΚ, προπονητής Ομόνοιας:
«Συγχαρητήρια στον ΑΠΟΕΛ.

Είχαμε μία καλή προσέγγιση στο παιχνίδι πριν το 3-1.
Το 4-1 είναι λόγω δικής μας ευθύνης.
Κάναμε αλλαγές στην τακτική και χάσαμε το ρυθμό μας.
Προσπάθησα να αλλάξω κάποια πράγματα αλλά δεν τα καταφέραμε.
Αποτύχαμε να διατηρήσουμε ένα καλό ρυθμό, για πολλούς λόγους αυτό.
Στα δύο πρώτα γκολ του ΑΠΟΕΛ χάσαμε την ισορροπία και μετά ήταν δύσκολο.
Φτιάξαμε 9 τελικές και πετύχαμε μόνο 1 γκολ και αυτό δείχνει ότι θέλουμε δουλειά.
Ευχαριστώ τον κόσμο, εύχομαι σύντομα να έχουμε καλά νέα για να μπει ξανά η ομάδα στο δρόμο που πρέπει».