Τα έδωσε όλα στο παρκέ ο ΑΠΟΕΛ, αλλά έχασε με 64-61 από τους πράσινους (φώτος) #5η

Παρά το δυναμικό του ξεκίνημα, δυστυχώς η συνέχεια ήταν τραγική, με αποτέλεσμα ο ΑΠΟΕΛ να ηττηθεί από τους πράσινους της Λευκωσίας με 64-61.

ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΟΜΟΝΟΙΑΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΠΟΕΛ (11/11/2018)

«Πράσινο» βάφτηκε το ντέρμπι της Λευκωσίας, όπου η Ομόνοια επικράτησε του ΑΠΟΕΛ με 64-61, στον τέταρτο και τελευταίο αγώνα για την 5η αγωνιστική της ΟΠΑΠ Basket League.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό, με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα στο παρκέ για την νίκη από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό.

Ο ΑΠΟΕΛ είχε το προβάδισμα του αγώνα στο μεγαλύτερο διάστημα του, με την Ομόνοια να ανεβάζει στροφές στην τέταρτη περίοδο και να παίρνει προβάδισμα, καταφέρνοντας στο τέλος να πάρει την νίκη με 64-61.

Κορυφαίοι του αγώνα ήταν οι Τζάρβις Γκάρετ με 17 πόντους (1 τρίποντο, 4 ριμπάουντ, 7 ασσίστ), Τζόρνταν Γκάρνετ με 17 πόντους (4 τρίποντα, 4 ριμπάουντ, 2 ασσίστ) και Νικ Γκρίφιν με 17 πόντους (4 τρίποντα, 8 ριμπάουντ, 1 ασσίστ).

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-19, 30-35, 48-52, 64-61