TRAMEZZANI: «Δεν είμαι ευχαριστημένος για το 2ο ημίχρονο» | PAUS: «Φοβήθηκα τον αγώνα»

«Νομίζαμε ότι θα κερδίσουμε εύκολα... Δεν είναι αρκετό να φοράς τη φανέλα του ΑΠΟΕΛ για να κερδίσεις...» υπογράμμισε στις δηλώσεις του ο Ιταλός προπονητής του ΑΠΟΕΛ, Πάολο Τραμεζζάνι, μιλώντας στην διάσκεψη των προπονητών, αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα στο ΓΣΠ, που βρήκε την ομάδα του νικήτρια με 3-0, με αντίπαλο την Ένωση Νέων Παραλιμνίου.

ΠΑΟΛΟ ΤΡΑΜΕΖΖΑΝΙ - PAOLO TRAMEZZANI, προπονητής ΑΠΟΕΛ:
"Κάναμε ένα καλό πρώτο ημίχρονο.
Πιέζαμε ψηλά και κερδίσαμε πολλές μπάλες στο επιθετικό μισό.
Ήταν καλό, ακριβώς όπως ετοιμάσαμε το ματς στην προπόνηση.
Δεν είμαι ευχαριστημένος για το 2ο ημίχρονο.
Νομίζαμε ότι θα κερδίσουμε εύκολα.
Αυτό είναι μεγάλο λάθος, δεν υπάρχει εύκολο παιχνίδι στο ποδόσφαιρο.
Δεν είναι αρκετό να φοράς τη φανέλα του ΑΠΟΕΛ για να κερδίσεις.
Πρέπει πάντα να θυμόμαστε πως ο αντίπαλος θα δίνει τα πάντα για να μας κερδίζει.
Πρέπει να μάθουμε και από αυτό που έγινε με την Αλκή.
Πρέπει να προσπαθούμε να βγάζουμε περισσότερο πάθος, πρέπει να καταλάβουμε άμεσα πώς είναι το ποδόσφαιρο».

Ερώτηση "Τι σας άρεσε και τι δεν"
«Είμαι χαρούμενος για την συμπεριφορά μας μέσα στο γήπεδο και όταν παίζουμε σαν ομάδα, όπως κάναμε στο πρώτο ημίχρονο.
Δεν είμαι χαρούμενος όταν η νοοτροπία δεν είναι δυνατή, για να παίζουμε έτσι και στα 90 λεπτά.
Είναι θετικό γιατί πήραμε τους τρεις βαθμούς και ξέρω καλά τι πρέπει να κάνουμε για να βελτιωθούμε και να παίζουμε καλύτερα, ίσως όχι 90 λεπτά, αλλά τουλάχιστον 60-70 και να ελέγχουμε τον αγώνα.
Αλλά δεν μπορεί να ελέγχεις το παιχνίδι για 45 λεπτά απέναντι σε μια ομάδα με ποιότητα και καλούς παίκτες που προσπαθούσε κάθε στιγμή.
Θα ήταν μεγάλο ρίσκο να ελέγχαμε όλο το παιχνίδι αυτή την στιγμή, δεν είμαστε έτοιμοι να το κάνουμε».

Ερώτηση για Τάμαρι:
«Ο Αλ-Τάμαρι σταμάτησε στην προπόνηση και αποφασίσαμε με τον γιατρό και το επιτελείο ότι ήταν καλύτερα να μην ρισκάρουμε».

ΒΙΝΤΕΟ - VIDEO:

ΑΝΤΡΕ ΠΑΟΥΣ - ANDRE PAUS, Προπονητή ΕΝΠ
«Στο πρώτο ημίχρονο φοβηθήκαμε τον αγώνα και δείξαμε αρκετό σεβασμό στο ΑΠΟΕΛ.
Κάναμε αρκετά λάθη.
Δεχθήκαμε δύο γκολ από στημένα.
Είχα νεύρα στο ημίχρονο και τους είπα να βγάλουν πάθος.
Στο β΄ ημίχρονο βελτιωθήκαμε, ήμασταν η καλύτερη ομάδα και μπορούσαμε να μειώσουμε στο σκορ.