TRAMEZZANI: «Μας περιμένει δύσκολη εβδομάδα» | ΠΟΥΡΣΑΪΤΙΔΗΣ: «Δύσκολο να έχεις βαθμολογικό κέρδος κόντρα στο ΑΠΟΕΛ»

«Παίξαμε σαν ομάδα και όχι ατομικά, αυτό είναι πιο σημαντικό και από την τακτική και το σύστημα» δήλωσε ο προπονητής του ΑΠΟΕΛ Πάολο Τραμετσάνι μετά το τέλος του αγώνα με τη Νέα Σαλαμίνα, που βρήκε τους "γαλαζοκίτρινους" νικητές με 4-0.

PAOLO TRAMEZZANI:
«Να ευχαριστήσω το συνάδελφο για τη σωστή ανάλυση.

Η Νέα Σαλαμίνα δικαιολόγησε σήμερα απόλυτα τις εμφανίσεις της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα.
Μας δυσκόλεψε πολύ στα πρώτα 25 λεπτά.
Μετά το πρώτο γκολ ανεβήκαμε.
Στο β΄ ημίχρονο προσπαθήσαμε να ελέγξουμε τον αγώνα.
Μας περιμένει δύσκολη εβδομάδα.
Είμαι περήφανος για τους ποδοσφαιριστές μου.
Παίξαμε σαν ομάδα και όχι ατομικά, αυτό είναι πιο σημαντικό και από την τακτική και το σύστημα».
Είμαι ευχαριστημένος με την αλλαγή που κάναμε (στον νέο τρόπο παιγνιδιού).
Είμαι πολύ πιο ευχαριστημένος από τη συμπεριφορά των παικτών.
Πιστεύουν περισσότερο στη δουλειά που κάνουμε και σε μένα.
Άλλαξε ο τρόπος που σκεφτόμαστε και η ψυχολογία μας.
Εξαρτάται φυσικά και από τον αντίπαλο ο τρόπος με τον οποίο αγωνιζόμαστε».

ΒΙΝΤΕΟ

ΣΑΒΒΑΣ ΠΟΥΡΣΑΪΤΙΔΗΣ προπονητής Σαλαμίνας:
«Πρώτα απ όλα συγχαρητήρια στο ΑΠΟΕΛ για τη δίκαιη νίκη του.

Δικαιολογήσαμε απόλυτα τους 19 βαθμούς που έχουμε, με την εμφάνιση που κάναμε στα πρώτα λεπτά και γενικά στο πρώτο ημίχρονο.
Είχαμε κάποιες ευκαιρίες για να προηγηθούμε όμως δεν τα καταφέραμε.
Μπορούσαμε να σκοράρουμε  και δείχναμε ανά πάσα στιγμή ότι είμαστε πολύ επικίνδυνοι στο τρανζίσιον.
Το ΑΠΟΕΛ κατάφερε να σκοράρει και εκεί τα πράγματα έγιναν δύσκολα.
Σκόραρε και ένα δεύτερο γκολ και όλα τέλειωσαν αφού είναι εξαιρετικά δύσκολο να έχεις βαθμολογικό κέρδος κόντρα στο ΑΠΟΕΛ όταν είσαι πίσω στο σκορ με δύο γκολ διαφορά.
Στη συνέχεια περιοριστήκαμε στο δικό μας 1/3 και κάναμε κάποιες αντεπιθέσεις που δεν μας βγήκαν.
Μοιραία κάναμε κάποια λάθη και δεχθήκαμε κι’ άλλα γκολ στο τέλος.