Ο ορισμός της αστοχίας | Φωτογραφίες και ταυτότητα αγώνα Ερμής 1-1 ΑΠΟΕΛ

Σε ένα παιγνίδι όπου ο ορισμός της αστοχίας, εκφράστηκε μέσα από 25 τελικές προσπάθειες στον αντίπαλο στόχο, ο ΑΠΟΕΛ κατάφερε να σκοράρει μόνο μια φορά και στο τέλος μπόρεσε να σώσει τον ένα υπερπολύτιμο βαθμό και να διατηρήσει την 3η θέση στον βαθμολογικό πίνακα, με 2 βαθμούς λιγότερους από τους πρωτοπόρους ΑΕΚ και ΑΕΛ.

Πολύ πιο δύσκολος από ότι στην αρχή υπολογιζόταν, φάνηκε τελικά ο αγώνας κόντρα στον Ερμή. Η ομάδα του Φανιέρου ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 9' λεπτό με ένα "κρέμασμα" του Waterman από τον Mashinya. Άλλο ένα γελοίο γκολ που δέχεται φέτος ο έμπιστος του Κρίστιανσεν, Ολλανδός τερματοφύλακας, Μπόϊ Βάτερμαν.

Στο 78' λεπτό ο Πιέρος έδωσε ωραία πάσα στον Εφραίμ, ο Γιώργος αφού πλησίασε την αντίπαλη περιοχή, έβγαλε μια μαγική σέντρα για τον Μπερτόλιο, που από το ύψος της περιοχής με όμορφη κεφαλιά κάρφωσε τον μπάλα στο πλεκτό του ανίκητου χθες Νουρεντινόφσκι για το τελικό 1-1.