ΑΠΟΕΛ 13-0 ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ (φούτσαλ)

Εύκολη νίκη σε βάρος της Απελευθέρωσης

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε την Απελευθέρωση 13-0 στο Λευκόθεο για την 21η και προτελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος Φούτσαλ. Τέσσερα τέρματα πέτυχε ο Ομήρου, τρία ο Περικλέους, από δυο Leo και Στυλιανού, από ένα οι Magno και Αλεξίου. Την επόμενη αγωνιστική, η οποία θα διεξαχθεί την ερχόμενη Πέμπτη ο ΑΠΟΕΛ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Εθνικό Λατσιών.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προτού συμπληρωθούν έξι λεπτά αγώνα πήρε προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων, ενώ μέχρι την συμπλήρωση του ημιχρόνου σημείωσε ακόμα τρία και πήγε στην ανάπαυλα με το 7-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Πλατή, συνέχισαν με την ίδια σοβαρότητα, έστειλαν την μπάλα ακόμα έξι φορές στα δίχτυα και κέρδισαν με το ευρύ 13-0.