Επέστρεψε με γκολ ο Bertoglio, ΑΠΟΕΛ 5-2 ΘΟΙ (fotos)

Με γκολ επέστρεψε ο τραυματίας του ΑΠΟΕΛ Φακκούντου Μπερτόλιο, που σκόραρε το δεύτερο γκολ του ΑΠΟΕΛ στο απογευματινό φιλικό με αντίπαλο το ΘΟΙ Λακατάμιας.

Επιστροφή είχαμε και για τον έτερο τραυματία Αυστραλό Τόμυ ΟΡ, που είχε μια ασίστ.

Τελικός αποτέλεσμα: ΘΟΙ 2-5 ΑΠΟΕΛ. (16:00)

Το χορό των τερμάτων άνοιξε ο Εμπεσίλιο στο 22' λεπτό με πέναλτι που κέρδισε ο Μηνάς Αντωνίου.

Στο 27' λεπτό ο Μπερτόλιο με δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα του ΑΠΟΕΛ.

Στο 30' ο Ντε Καμάργκο πέτυχε το 3-0 με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τόμυ ΟΡ.

Στο 42΄ ήταν η σειρά του ΦΑΡΙΑΣ να σκοράρει με πλασέ μέσα από την περιοχή και να πετύχει το 4-0.

Στην εκπνοή του ημιχρόνου (45') το ΘΟΙ μείωσε σε 4-1.

Στο Β' ημίχρονο το ΘΟΙ μείωσε περαιτέρω το δείκτη του σκορ σε 4-2 στο 54΄ λεπτό.

Στο 69΄ λεπτό ο Αρχηγός Νεκτάριος Αλεξάνδρου βρήκε με σέντρα τον Γκρούμπατς κι ο νεαρός με κεφαλιά έγραψε το τελικό 5-2.