Ο αξιόπιστος POLYAKOV και τα συμπεράσματα αγώνα

Τα συμπεράσματα του αγώνα ΑΠΟΕΛ 4-0 ΑΛΚΗ με την πέννα του Κρίστιαν.

Στα θετικά του σημερινού αγώνα...
«Ο αξιόπιστος POLYAKOV του 7/10 ο οποίος έπαιζε μάλιστα σε αταίριαστη θέση (πιο αταίριαστη και από του Βούρου).
Η εξαιρετική εμφάνιση του EBECILLIO που άνοιξε το σκορ από το πουθενά
Στα θετικά το ότι όποτε χρειάστηκε ο PEREZ ήταν παρόν και η επιστροφή του Νικόλα Ιωάννου!»

Στα αρνητικά...
«Οι πολλές χαμένες ευκαιρίες κυρίως του Igor De Camargo αλλά και 1-2 του Roland Sallai.
Πρέπει να είμαστε πολύ πιο αποτελεσματικοί και συγκεντρωμένοι, δεν επιτρέπετε να χάνουμε τόσες φάσεις για να βάλουμε γκολ.
Αν δεν άνοιγε απρόσμενα το σκορ ο EBECILIO, ίσως δυσκολευόμασταν».

Στα αρνητική επίσης....
«Η νωθρότητα του 2ου ημιχρόνου στο οποίο ουσιαστικά η ομάδα δεν μπήκε ποτέ μέσα, ούτε επιθετικά, ούτε αμυντικά, ενώ η Αλκή έχασε 2-3 κλασικές ευκαιρίες.
Το κεντρικό αμυντικό δίδυμο και στα δύο ημίχρονα, κυρίως στο 2ο, αντιμετώπιζε προβλήματα συγκέντρωσης».

Τέλος, μία αναφορά στις επιλογές του κ.Δώνη...
«Κρίνω την 11δα σωστή, αλλά αφού ο Ποτέ δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα, εκτός από ένα χτύπημα που δέχθηκε πριν 1+ βδομάδα στη προπόνηση, έπρεπε να πάρει λίγα λεπτά επειδή δεν έπαιξε μετά τη διακοπή.
Αλλαγή έπρεπε να παίξει και ο Ανδρέας Μακρής.