BALTAZAR «Είμαι απογοητευμένος που προηγηθήκαμε με 2-0 και ισοφαριστήκαμε» | Barak Bakhar «Θα είμαστε καλύτεροι στη Λευκωσία» (βίντεο)

BRUNO BALTAZAR:
«Όταν παίζεις εκτός έδρας με την πρωταθλήτρια Ισραήλ και κερδίζεις 2-0, είναι το πιο λογικό να δοκιμάσεις να αμυνθείς στο δεύτερο ημίχρονο.
Ο Τόμας Ντε Βινσέντι, έρχεται από αποχή, με την ένταση του αγώνα δεν μπορούσε να βγάλει 90λεπτο.
Έκανε φανταστική δουλειά όσο έπαιξε και μετά θέλαμε να βάλουμε δύναμη με τον Γκέντσογλου.
Ο Τάμαρι είναι ένας νεαρός παίκτης, για πρώτη φορά παίζει σε τέτοιο επίπεδο.
Σίγουρα έκανε ότι μπορούσε αλλά σε αυτό το επίπεδο τα μικρά τακτικά λάθη μπορούν να στοιχίσουν.
Με τις επιλογές που είχαμε στον πάγκο θέλαμε να κλείσουμε τα φτερά της Μπερ Σέβα.
Δεν είμαστε συνηθισμένοι σε τέτοιες καταστάσεις (με τους πυραύλους).
Όλα αυτά που έγιναν το απόγευμα δεν επηρέασαν την ομάδα, όλα αυτά τα θλιβερά, μας άφησαν συγκεντρωμένους.
Έχουμε πλεονέκτημα για τον επαναληπτικό αλλά πολύ μικρό.
Όταν μια ομάδα προσπαθεί να παίξει για την ισοπαλία ίσως θα χάσει τον αγώνα.
Αυτό που νιώσαμε σήμερα θα το νιώσει και η Μπερ Σέβα.
Θα παίξουμε για την νίκη.
Όχι για την ισοπαλία.
Είμαι απογοητευμένος που προηγηθήκαμε με 2-0 και ισοφαριστήκαμε.
Πιστεύω πως οι δυο ομάδες είχαν ποιότητα, η τρίτη ομάδα (οι διαιτητές) δεν ήταν έτοιμη για αυτό το επίπεδο.
Η Μπερ Σέβα μας πίεσε αλλά η τρίτη ομάδα (δλδ οι διαιτητές) μας έκανε το κακό σε πιο μεγάλο βαθμό (αναφερώμενος στην αποβολή του Ντελλατόρρε).
Το μήνυμα για τη ρεβάνς είναι πως θα πρέπει να βελτιωθούμε περισσότερο.
Είχαμε την ευκαιρία να μιλήσουμε για τα λάθη μας και δεν έπρεπε να τα επαναλάβουμε.