Αγχώδης νίκη με "στοιχειωμένο" χαμένο πέναλτι (Ολυμπιακός 0-1 ΑΠΟΕΛ, φιλικό)

Με γκολ του Ντελλατόρε στο 81'ο λεπτό, ο ΑΠΟΕΛ κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση του μαχητικού Ολυμπιακού Λευκωσίας (ομάδα Β' κατηγορίας) στο Μακάρειο στάδιο με 0-1 παρά το νέο χαμένο πέναλτι με τον Ιρανό φορ ΡΕΖΑ.

Η αρχική ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ
Waterman
Rueda, Βούρος, Αλεξάνδρου, Milanov
Γκέντσογλου, Cascini
Balogh, De Vincenti, Natel,
Reza

Στο 16'ο λεπτό της συνάντησης ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Reza και απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Zahid πήρε τη θέση του De Vincenti

Στο 46' ο Dellatore αντικατέστησε τον Rueda που είχε να αγωνιστεί από τον περασμένο Δεκέμβρη, λόγω τραυματισμού κι ο νεαρός τερματοφύλακας Πρινιωτάκης τον Ολλανδό κήπερ Waterman.

Στο 75' είχαμε τις τελευταίες αλλαγές του ΑΠΟΕΛ:
Ο νεαρός Αρτεμίου αντικατέστησε τον Πραξιτέλη Βούρο και ο Παπαδόπουλος τον Natel

Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους Πετρίδη / Μπαλταζάρ ανακουφισμένους από την δύσκολη νίκη του ΘΡΥΛΟΥ επί του Τακτακαλά, γιατί αν δεν κέρδιζαν, θα τα άκουγαν ξανά και όχι αδίκως, από τον κόσμο του ΑΠΟΕΛ, τον οποίο πίκραναν αρκετά φέτος.