«Ανέτοιμοι» Χάθηκε ο πρώτος τίτλος της χρονιάς (ΑΠΟΕΛ 0-5 Ομόνοια, φώτος)

Το φουτσαλικό ΑΠΟΕΛ δεν κατάφερε να σκοράρει με αποτέλεσμα να μην κερδίσει τον πρώτο τίτλο της νέας αγωνιστικής περιόδου απέναντι στην Ομόνοια για το πλαίσιο του Super Cup.

Ήττα στο Super Cup (20/09/2018)

Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε από την Ομόνοια με 5-0 στο «Τάσσος Παπαδόπουλος-Ελευθερία» για το Super Cup.

Η ομάδα μας δέχθηκε νωρίς το τέρμα, στο 5ο λεπτό και προσπάθησε να αντιδράσει. Απώλεσε καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, αλλά ήρθε το 2-0 του αντιπάλου στο 15’ και δυσκόλεψε ακόμη περισσότερο το έργο των φουτσαλιστών του Γιάννου Μυλωνά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΠΟΕΛ μπήκε καλύτερα, άσκησε πίεση στην Ομόνοια και έχασε μεγάλη ευκαιρία για να μειώσει και να μπει στη διεκδίκηση του αγώνα. Αντ’ αυτού, η ομάδα μας είδε τον αντίπαλο να κάνει το 3-0 στο 25’ και παρά τις φάσεις που δημιούργησε στη συνέχεια δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο τέλος, οι γαλαζοκίτρινοι δέχθηκαν ακόμα δυο γκολ και ηττήθηκαν με 5-0.