Μετά το πρώτο ήρθε και το δεύτερο για τον Jakolis

Στην αναμέτρηση με την Νέα Σαλαμίνα ο Jakolis Antonio πέτυχε τα πρώτα του τέρματα στο πρωτάθλημα με τη γαλαζοκίτρινη φανέλα του ΑΠΟΕΛ, σκοράροντας δις μέσα σε 64 λεπτά για το 3-0

Ο  Γιάκολις άνοιξε λογαριασμό στην εντός έδρας αναμέτρηση του ΑΠΟΕΛ με τη Νέα Σαλαμίνα, ανοίγοντας το σκορ για τους "γαλαζοκίτρινους" στο 10ο λεπτό.

Και 54 λεπτά αργότερα ο Γιάκολις σκόραρε μετά από προσωπική επέλαση, κι αφού αντάλλαξε την μπάλα στο αριστερό άκρο με τον Ζαχίντ, διπλασιάζοντας τα προσωπικά του τέρματα και της ομάδας του σε 3-0!

Ο Κροάτης επιθετικός πέτυχε ένα από τα ομορφότερα τέρματα της καριέρας του αλλά δεν δίστασε να το πανηγυρίσει έξαλλα, καθώς ήταν και το πρώτο του νταμπλ γκολ επί Κυπριακού εδάφους και το πέτυχε με τη φανέλα της Λευκωσιάτικης ομάδας.

Με λίγη τύχη.. θα μπορούσε άνετα και για το χάτ τρικ
Ήταν να μην πάρει φόρα ο Κροάτης σταρ...

- Οι αναγνώστες της ιστοσελίδας μας, τίμησαν με την ψήφο τους τον Αντόνιο Γιάκολις ψηφίζοντας τον ως MVP του αγώνα.