LIVE: ΑΠΟΕΛ 3-0 SUTJESKA [4-0] (UCL, 2Q, 2G) «Πρόκριση με 3άρα του Παύλοβιτς»

Ο ΑΠΟΕΛ «έκρυψε» την μπάλα, νίκησε με 3-0 την Σουτζέσκα και πήρε πανάξια την πρόκριση για την επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι γαλαζοκίτρινοι μετά και τη σημερινή τους εμφάνιση απέδειξαν ότι εφέτος διαθέτουν ομάδα δομημένη για να φτάσει μέχρι τους Ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο ΑΠΟΕΛ σε ένα συναρπαστικό παιγνίδι που είχε για κορυφαίους τους Άντριγιάν Παύλοβιτς, που πέτυχε και τα τρία τέρματα της ομάδας, Μιχαήλοβιτς, Γιάκολιτς, Τάμαρι, Ιωάννου και Ντε Βινσέντι επικράτησε της Σουτσέσκας Μαυροβουνίου με 3-0 (4-0 συνολικά) και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση για τον τρίτο προκριματικό γύρο του ΟΥΕΦΑ Τσάμπιονς Λιγκ και περιμένει αντίπαλο από το ζευγάρι Καραμπάχ - Ντούντελαντ, οι οποίοι αγωνίζονται αύριο.

TAMARI - PAVLOVIC
Εκτός αρχικής ενδεκάδας έμειναν οι Λαφράνσε, Χαλλένιους και Σόουζα.
Μετά το καθιερωμένο ζέσταμα, οι δυο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια.
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του Σταδίου ΓΣΠ.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

Στην σέντρα η Μαυροβούνιοι.
Ο Ισραηλινός διαιτητής σφυρίζει την έναρξη της αναμέτρησης.
Σε θέση όφσαϊντ ο Παύλοβιτς
Η Σουτζέσκα έχει τον έλεγχο, στα πρώτα στάδια της συνάντησης.
Όφσαϊντ ο Μιχαήλοβιτς
13' Ο ΑΠΟΕΛ ανοίγει το σκορ με κοντινό πλασέ του Παύλοβιτς που πήρε το ρίμπαουντ από την ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα, μετά το πλασέ του Τάμαρι για το 1-0.
Πολύ κοντά στο γκολ ο Μιχαήλοβιτς.
23' πρώτο κόρνερ του αγώνα για την Σουτζέσκα.
25' Διπλασιάζει τα τέρματα του ο ΑΠΟΕΛ με τον Παύλοβιτς, μετά από την ασίστ του Τάμαρι.
Πολύ καλή ευκαιρία με τον Γιάκολις.
1η κίτρινη στον αγώνα στον Janković της Sutjeska
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
Επιστρέφουν οι δυο ομάδες για το δεύτερο μέρος.
Στην σέντρα ο ΑΠΟΕΛ
Άρχισε το Β μέρος
2η κίτρινη στο παιγνίδι κι αυτή σε παίκτη των φιλοξενουμένων, στον Bubanja της Sutjeska
Απευθείας κτύπημα φάουλ από τον Ντε Βισνέντι, η μπάλα πάει μόλις άουτ, δίπλα από το κάθετο δοκάρι.
51' Το 1ο κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ
58' δεύτερο κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ
66' 3ο γκολ για τον ΑΠΟΕΛ με χάτ-τρικ του Παύλοβιτς.
71' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Bezjak (μέσα) - Pavlović (εκτός)
75' Κίτρινη κάρτα για τον De Vincenti
76' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μερκής (μέσα) - Savić (εκτός)
78' Τρίτη και τελευταία αλλαγή του ΑΠΟΕΛ: Alef (μέσα) - Gentsoglou (έξω)
79' κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ
79' και 83' δύο διαδοχικά χαμένες ευκαιρίες για τον Μπέζιακ
90' κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις
91' ευκαιρία για γκολ με τον Γιάκολιτς
92' απίστευτη χαμένη ευκαιρία με τον Τάμαρι που προ κενής εστίας, στέλλει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
Τραυματίζεται ο Τάμαρι στην προσπάθεια που είχε κάνει για το γκολ. Γύρισε το πόδι του και αποχώρησε με πόνους.
Συνεχίζει με 10 ο ΑΠΟΕΛ.
95' κόρνερ υπέρ του ΑΠΟΕΛ
95' ακόμα μια χαμένη ευκαιρία με τον Μπέζιακ