LIVE: QARABAG 0-2 ΑΠΟΕΛ [2-3συν] «Επική πρόκριση»

«Θρίαμβος και πρόκριση των γαλαζοκιτρίνων στα playoffs του Champions League. Ο ΑΠΟΕΛ θριάμβευσε στο Μπακού του Αζερμπαϊτζάν επικρατώντας 2-0 της Καραμπάχ με σκόρερ τους Ντε Βινσέντι (πέναλτι) και Μάτιτς και προκρίθηκε στα playoffs του Champions League, εκεί όπου θα περιμένει τον Άγιαξ στη Λευκωσία. Ο πρώτος αγώνας θα γίνει την ερχόμενη Τρίτη στο ΓΣΠ η ώρα 10:00 το βράδυ. Ο ΑΠΟΕΛ πήρε μια σπουδαία ευρωπαϊκή νίκη και μία επική πρόκριση».

LIVE FEED FROM FACEBOOK.COM/GROUPS/APOELGROUP:
Μετά το καθιερωμένο ζέσταμα οι δυο ομάδες επιστρέφουν στα αποδυτήρια.
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου "Tofig Bahramov Republican stadium".
Διαιτητής ο Γερμανός Daniel Siebert

Στην σέντρα η Καραμπάχ.
Φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ
5' Εκτελεί το φάουλ ο Ντε Βινσέντι
Κόρνερ για την Καραμπάχ
8' Νέο φάουλ εκτελεί ο Ντέβι
Αστοχεί η Καραμπάχ
15' Άστοχος ο Ντέβι
25' Σέντρα του Νικόλα από αριστερά, σουτ του Μπέζιακ με τη μία προς στην αντίπαλη εστία, αποκρούει ο Vagner.
28' Πρώτο κόρνερ στο παιγνίδι για τον ΑΠΟΕΛ
Σε θέση όφσαϊντ ο Ντε Βινσέντι
31' κίτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι (2η συνολικά) για φάουλ σε αντίπαλο
33' Επέλαση του Νικόλα από αριστερά. Μπαίνει στην περιοχή. Ανατροπή και πέναλτι.
ΓΚΟΛΛΛΛ
34' Εκτελεί το πέναλτι ο Τόμας Ντε Βινσέντι και πετυχαίνει το 0-1.
ΚΑΡΑΜΠΑΧ 0-1 ΑΠΟΕΛ [2-2]
Ευκαιρία με τον Παύλοβιτς
43' Τρία συνεχόμενα λάθη από την  άμυνα του ΑΠΟΕΛ, ο Νικόλας γυρίζει την μπάλα πίσω στον Λαφράνς, χάνει την μπάλα ο Κέβιν, βγαίνει η σέντρα από τον Αζέρο παίκτη, μόνος αμαρκάριστος ο Zoubir που έμεινε αφύλακτος από τον Μερκή, κάνει το σουτ/πλασέ ο Μαροκινός... φοβερή απόκρουση από τον ήρωα Μπέλετς σε κόρνερ.

Νέα απόκρουση του Μπέλετς
Άλλη μια χαμένη ευκαιρία για τους Αζέρους που πιέζουν ασφυκτικά στα τελευταία λεπτά
61' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ
Μέσα ο Hallenius / Έξω ο De Vincenti (λόγω της κίτρινης κάρτας)
Κίτρινη κάρτα ο Mammadov της Qarabağ
65' Φάουλ εκτελεί ο Matich του ΑΠΟΕΛ που πάει εκτός
Σέντρα του Μιχαήλοβιτς από αριστερά, η μπάλα καταλήγει στην Bezjak, το σουτ κοντράρει σε πόδια αντιπάλων και πάει στον Μάτιτς.
68' Ο Μάτιτς γίνεται κάτοχος της μπάλας, ελίσσεται αριστερά, σπάει τη μέση, κάνει το διαγώνιο σουτ και ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ, (την ασίστ ο Μπέζιακ).
Ο Μάτιτς κινήθηκε εξαιρετικά εκτός περιοχής και έκανε το δυνατό φαλτσαριστό σουτ, με τη μπάλα να αναπαύεται στη δεξιά γωνία της εστίας του Βάγκνερ.
ΚΑΡΑΜΠΑΧ 0-2 ΑΠΟΕΛ [2-3]
Χαλλένιους και Παύλοβιτς, παραχωρούν δύο διαδοχικά  φάουλ
73' Αλλαγή η Καραμπάχ
73' Αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ
Μέσα ο Souza / έξω ο Pavlović
Χέρι του Ailton χωρίς κάρτα
Κόρνερ κερδίζει η Καραμπάχ
Σουτ ο Αίλτον
Κόρνερ η Καραμπάχ
80' 2η αλλαγή για την Καραμπάχ. Gueye μέσα - Zoubir έξω
82' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ
Jakoliš (μέσα) - Bezjak (έξω)
Τελευταία αλλαγή για την Καραμπάχ.
Abdullayev (μέσα) - Ailton (έξω)
+4 λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων
91' Κίτρινη κάρτα στον Richard Almeida της Καραμπάχ
92' Κίτρινη στον ΤΑΜΑΡΙ του ΑΠΟΕΛ
94' Δεύτερη κίτρινη στον Richard Almeida της Καραμπάχ και κόκκινη κάρτα
Η Καραμπάχ με 10 για τα υπόλοιπα 2 λεπτά
95' Μεγάλη ευκαιρία με τον Χαλλένιους για το 0-3 που αστοχεί.