LIVE: ΑΠΟΕΛ 2-1 QARABAG, #UEL «Επιστροφή από την κόλαση για τους γαλαζοκίτρινους»

«Δραματική νίκη για τον ΑΠΟΕΛ που με 2 τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο έκανε την ανατροπή και πήρε μαι σπουδαία νίκη.. και τώρα όλα είναι στα πόδια των ποδοσφαιριστών μας σε σχέση με την πρόκριση στους 32. Τα γκολ του ΑΠΟΕΛ πέτυχαν οι Σόουζα και Νικόλας Ιωάννου. Για τους Αζέρους σκόραρε ο Μετβέτεφ.»

Τηλεοπτική μετάδοση: Cytavision Sports1HD
Περιγραφή: ΑΠΟΕΛ ΓΚΡΟΥΠ

LIVEFEED from APOELGROUP.COM
Η ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ κόντρα στην Καραμπάχ
Έκπληξη με την σύνθεση της ομάδας από τον Τόμας Ντολλ, εκτός αρχικής ενδεκάδας ο Γιώργος Μερκής και ο Μούσα Αλ Ταμάρι.
Ενδεκαδές:

Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του ΓΣΠ υπό τους ήχους του ύμνου του Γιουρόπα Λιγκ. Είχε προηγηθεί ο ύμνος του ΑΠΟΕΛ.
Χιλιάδες Ελληνικές σημαιούλες ανεμίζουν στις 3 κερκίδες του ΓΣΠ.
Ο κόσμος ανέρχεται περίπου στις 10,000 χιλιάδες.
Στην σέντρα το ΑΠΟΕΛ.
1' Ο Αυστριακός διαιτητής Schuettengruber δίνει το εναρκτήριο λάκτισμα.
7' Σε θέση όφσαϊντ ο Παύλοβιτς
10' κόρνερ για τους Αζέρους, το πρώτο στο παιγνίδι
Το εκτελεί ο Κουιντάνα προς το δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου έρχεται ανενόχλητος ο Medvedev και με καρφωτή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο πλεκτό του Μπέλετς. Ανύπαρκτη η άμυνα του ΑΠΟΕΛ στη συγκεκριμένη θέση. Ούτε Ζοζοαζίνιο ούτε Βούρος, έμεινε μόνος ο Σόουζα να αμύνεται για τη θέση και έχασε τη μάχη.
ΑΠΟΕΛ 0-1 ΚΑΡΑΜΠΑΧ
Ο ΑΠΟΕΛ βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο. Αναμένουμε αντίδραση.
16' Αναγκαστική αλλαγή για τους Αζέρους. Gueye μέσα - Dani Quintana έξω.
Αν ο ΑΠΟΕΛ χάσει απόψε, εξανεμίζονται κι οι ελπίδες του για τη συνέχεια.
18' πρώτο κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Μάτιτς
Δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ πάλι με τον Μάτιτς
19' Σουτ ο Μάτιτς, εκτός εστίας
25΄σουτ ο Πάυλοβιτς στην αγκαλιά του Μπέργκοβιτς
29' Μόνος ο Αζέρος παίκτης - τετ α τετ με τον Μπέλετς - δεν μπορεί να σκοράρει αφού δεν βρίσκει την μπάλα
31' όφσαιτ η Καραμπάχ
Πολλά λάθη από τους ποδοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ
34' κίτρινη κάρτα (πρώτη στον αγώνα) για τον Αλμέϊδα της Καραμπάχ
35' γκολ ο ΑΠΟΕΛ αλλά σε θέση όφσαϊντ ο Pavlović και ακυρώνεται
40' Σουτ ο Χαλλένιους
40' δυνατό μακρινό σουτ από τον Νικόλα Ιωάννου, μεγάλη απόκρουση του τερματοφύλακα των Αζέρων, Μπέκοβιτς, σε κόρνερ.
42' όφσαϊντ η Καραμπάχ
+2 λεπτά οι καθυστερήσεις.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνο.

Πολύ κακό το ΑΠΟΕΛ στο πρώτο μέρος. Τίποτα δεν του βγαίνει. Ο κόσμος δυσανασχετεί στις κερκίδες.

Επιστρέφουν για το δεύτερο μέρος.
Αλλαγή ΑΠΟΕΛ
46' Εκτός ο πολύ κακός Ζοαζίνιο και στην θέση του ο Μούσα Αλ Τάμαρι
51' Ευκαιρία για τους Αζέρους, μεγάλη απόκρουση ο Μπέλετς
51' κόρνερ οι Αζέροι
53' δεύτερη συνεχόμενη ευκαιρία
56' νέα χαμένη ευκαιρία της Καραμπάχ
57' ακόμα μια ευκαιρία των Αζέρων
Ήρωας μέχρι τώρα ο Μπέλετς που κρατά τον ΑΠΟΕΛ στο κόλπο της ισοφάρισης
Οι Αζέροι κάνουν ότι θέλουν μέχρι στιγμής εκτός από του να πετύχουν άλλο γκολ
57' Σουτ ο Χαλλένιους
59' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ
Εκτελεί ο Μάτιτς στην καρδιά της άμυνας των Αζέρων εκεί όπου ο Σόουζα μόνος κι ανενόχλητος πέφτει και με κεφαλιά ψαράκι ισοφαρίζει για τον ΑΠΟΕΛ
ΓΚΟΛΛΛΛ
ΑΠΟΕΛ 1-1 ΚΑΡΑΜΠΑΧ
60' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ. Bezjak (μέσα) - Gentsoglou (έξω)
61' κίτρινη στον Σόουζα για φάουλ σε αντίπαλο
69' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ
71' κίτρινη στον Míchel της Qarabağ
75' καλή ευκαιρία για τους Αζέρους
75' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ. Efrem (μέσα) - Hallenius (εκτός)
76' Αλλαγή η Καραμπάχ. Romero (μέσα) - Gueye (έξω).
78' κόρνερ η Καραμπάχ
79' δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για τους Αζέρους
Ευκαιρία για τους Αζέρους
82' κόρνερ η Καραμπάχ
83' τελευταία αλλαγή η Καραμπάχ. Hüseynov (μέσα) - Míchel (έξω)
84' μεγάλη ευκαιρία χαμένη με τον Τάμαρι που αστοχεί στο στόχο
84' κίτρινη στον τερματοφύλακα Μπέγκοβιτς
87' νέα ευκαιρία με τον Ταμάρι που αποκρούεται από την άμυνα σε κόρνερ
88' Το κόρνερ εκτελεί στο δεύτερο δοκάρι ο Μάτιτς.
ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
Ανάποδο ψαλιδάκι ο Εφραίμ, η μπάλα κατευθύνεται προς στην εστία, παρεμβολή του Νικόλα Ιωάννου και σκοράρει από κοντινή απόσταση.
ΑΠΟΕΛ 2-1 ΚΑΡΑΜΠΑΧ
Σκόραρε ο Ιωάννου και πήρε ''φωτιά'' το ΓΣΠ!
+4 λεπτά οι καθυστερήσεις
Φάουλ λίγο έξω από τα καρέ μας κερδίζουν οι Αζέροι
91' κίτρινη στον Μπέζιακ
Και δεύτερο συνεχόμενο σχεδόν από το ίδιο σημείο
Κόρνερ για την Καραμπάχ.
Αχρείαστα και επικίνδυνα όλα αυτά, να στήνεις 3 φορές του Αζέρους έξω από τα καρέ σου δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη.
Φάουλ υπέρ του ΑΠΟΕΛ και συμπλοκές ποδοσφαιριστών.
3 κίτρινες από τον Αυτριακό. 1 στον Βούρο και 2 στους Αζέρους.