LIVE: ΑΠΟΕΛ 3-0 ΠΑΦΟΣ fc #10 «LOOK WHO'S BACK!»

Ο Μούσα επέστρεψε και ''καθάρισε'' σχεδόν μόνος του την Πάφο και πάει Λουξεμβούργο όπου τον περιμένει η Ντουντελάνζ!

«Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μούσα Αλ-Τάμαρι, ο ΑΠΟΕΛ νίκησε με 3-0 την Πάφο. Το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό Σουηδός ΦΟΡ Χαλένιους, έπειτα από εξαιρετική ασίστ του Μούσα Αλ-Τάμαρι. Το 2-0 πέτυχε ο ίδιος ο Μούσα μετά από ασίστ του Μιχαήλοβιτς. Το 3-0 έγινε με κεφαλιά του Σάβιτς μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάτιτς... το φάουλ κέρδισε ο ίδιος ο Μούσα».

ΠΑΦΟΣ:
Ρούντκο, Λαφρανς, Αραγιούρι, Σιρόκ, Βαλεριάνος, Γουίλιαμς, Πάνος, Παναγιώτου, Βα, Νέμετς, Μπεσάρα

Μετά το καθιερωμένο ζέσταμα, η ομάδα αποχώρησε για τα αποδυτήρια.
Ελάχιστος ο κόσμος στις κερκίδες, δεν αναμένεται η προσέλευση να ξεπεράσει τις 4 χιλιάδες.

Οι δηλώσεις του εκπροσώπου τύπου της ομάδας μας, Νεκτάριου Πετεβίνο, στην κάμερα της πριν από την έναρξη του αγώνα:
«Όποτε παίζουμε στο ΓΣΠ με οποιοδήποτε αντίπαλο είμαστε το φαβορί. Υπάρχει ποιότητα και φέτος στην Πάφο, αυτό που ελπίζουμε είναι ότι δεν θέλουμε να κάνουν αρχή από τα σήμερα. Και αυτό θα το περιορίσουμε μέσα από τη δική μας διάθεση. Προερχόμαστε από δύο αγώνες χωρίς νίκη, την ίδια ώρα μας δίνεται ευκαιρία για ένα νέο ξεκίνημα. Δεν γίνεται να συγκρίνουμε αγώνες πρωταθλήματος με την Ευρώπη. Είμαστε μία ομάδα που πρέπει να βελτιώσει την παραγωγή ευκαιριών. Σήμερα είδαμε τον Ντε Βινσέντι με ικανοποίηση να επιστρέφει. Δεν μπορείς να περιμένεις από έναν ποδοσφαιριστή μετά από δίμηνη αποχή να παίξει καλά όλο το 90λεπτο. Δεν γνωρίζουμε τι θα δούμε σήμερα από την Πάφο, από άποψης τακτικής»

Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του ΓΣΠ.
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.
Στην σέντρα η Πάφος.

Ο διαιτητής Γιώργος Νικολάου σφυρίζει την έναρξη.
2' κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ
3' δεύτερο κόρνερ για την ομάδα μας
8' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛ
Στην πρώτη της τελική προσπάθεια, η ομάδα μας άνοιξε το σκορ, με γκολ του Σουηδού εκτελεστή Χαλλένιους, μετά από τη μαγική ασίστ του Μούσα Αλ Ταμάρι.
ΑΠΟΕΛ 1-0 ΠΑΦΟΣ
Με υψωμένη τη γροθιά υποδέχτηκε το γκολ ο κύριος ΝΤΟΛΛ!
19' κίτρινη κάρτα στον Σόουζα
20' το σκορ παραμένει στο 1-0
27' μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο.
Λάθος διώξιμο από τον Σάβιτς, κερδίζει την μπάλα η Πάφος και βγαίνει η σέντρα στην περιοχή του ΑΠΟΕΛ, άστοχη έξοδος του Μπέλετς, κερδίζει την κεφαλιά ο Νέμετς... ευτυχώς γίνεται σύμμαχος μας το οριζόντιο δοκάρι και δεν γίνεται το γκολ.
29' νέα ευκαιρία για την Πάφο, άστοχη έξοδος του Μπέλετς, η μπάλα πάει μόλις άουτ
31' Πολλά τα λάθη από την ομάδα μας, καλύτερη η Πάφος στο τελευταίο δεκάλεπτο.
32' Διπλή απόκρουση από τον Μπέλετς σε δύο διαδοχικά σουτ της Πάφου.
36' Ανατροπή του Χαλλένιους εντός περιοχής, πέναλτι που μας αρνείται ο διαιτητής Νικολάου.
38' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ
Διπλασιάζει τα τέρματα της η ομάδα μας με σκόρερ το καλύτερο μας παίκτη, Αλ Ταμάρι. Ο Μιχαήλοβιτς έβγαλε τη σέντρα από δεξιά, έδιωξε με κεφαλιά ο αμυντικός της Παφιακής ομάδας εκεί όπου καραδοκούσε ο ΜΟΥΣΑ, που στόπαρε την μπάλα με το στήθος, ντρίπλαρε τον αμυντικό και με δυνατό δεξί σουτ "τρύπησε" τα δίκτυα της Πάφου.
ΑΠΟΕΛ 2-0 ΠΑΦΟΣ.
41' Νέα διπλή φάση για γκολ για τον ΑΠΟΕΛ που δεν γίνεται... πρώτα ο δαιμόνιος σήμερα Ταμάρι, αφού τους ντρίπλαρε όλους, έκανε το σουτ για να αποκρούσει ασταθώς ο αμυντικός μέχρι τον Νικόλα Ιωάννου που αστοχεί προ κενής εστίας.
43΄ Απόκρουση ο Μπέλετς
45' ένα λεπτό οι καθυστερήσεις
ΤΕΛΟΣ Α' ημιχρόνου

Έχουμε την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
Στην σέντρα ήταν ο ΑΠΟΕΛ
48' κίτρινη στην Πάφο
49' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ
52' δυνατό σουτ του Νικόλα, πάνω από την εστία της Πάφου
54' κίτρινη στον Νικόλα Ιωάννου... τελικά είναι βλάκας ο διαιτητής, δεν έχει άλλη εξήγηση
55΄ σουτ ο Βίντιγκαλ
57' δυνατό μακρινό σουτ του ηγέτη ΝΤΕΒΙ, σε ετοιμότητα ο τερματοφύλακας και αποκρούει
Τα εύσημα στον Τάμαρι για τη φάση αλλά και τη γενική του παρουσία και απόδοση σήμερα.
58' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
Ο Τάμαρι κέρδισε φάουλ. Εκτελεί το φάουλ ο Μάτιτς με σέντρα μοιρογνωμόνιο στην καρδιά της Παφιακής άμυνας, εκεί όπου τρυπώνει ο Σάβιτς, πηδά πιο ψηλά από όλους και στέλλει την μπάλα στο πλεκτό εν μέσω πανηγυρισμών. Φάση δουλεμένη στην προπόνηση.
ΑΠΟΕΛ 3-0 ΠΑΦΟΣ
Όλα πια έχουν πάρει τον δρόμο τους, καθώς είναι εμφανές πως στο μυαλό όλων είναι ο κρίσιμος αγώνας της Πέμπτης στο Λουξεμβούργο.
65' διπλή αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ
Μέσα ο ΑΛΕΦ / έξω ο ΣΟΟΥΖΑ
Μέσα ο Εφραίμ / έξω ο ΝΤΕΒΙ
72' Αλλαγή η Πάφος
76' κίτρινη σε παίκτη της Πάφου
76' κόρνερ υπέρ της Πάφου
79' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ. Σέντρα του ΑΛΕΦ από τα δεξιά και μέσα από την περιοχή, δεν βρίσκει την μπάλα ο Χαλλένιους (προ κενής εστίας) και η μπάλα πάει εκτός.
80' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ:
Μέσα ο Μπέζιακ / Έξω ο Χαλλένιους.
80' Αλλαγή η Πάφος. Μέσα ο πρώην δικός μας, Άλεξ Κωνσταντίνου.
85' κίτρινη στον Βίντιγκαλ από τον άχρηστο διαιτητή Νικολάου

86' αλλαγή η ΠΑΦΟΣ
90' ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων