LIVE: ΟΜΟΝΟΙΑ 0-0 ΑΠΟΕΛ, #11 «"Ανοικτή Πληγή", τα άγονα ντέρμπι για τον ΝΤΟΛΛ»

«Το πολυαναμενόμενο και πολυδιαφημισμένο ντέρμπι των αιωνίων, έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Τρίτο ντέρμπι και τρίτη άγονη ισοπαλία για τους Γαλαζοκίτρινους που συνεχίζουν να μην πείθουν με την αγωνιστική τους παρουσία. Οι Μπλε της Λευκωσίας έχασαν πέναλτι με τον Ντε Βινσέντι στο 90', ενώ η Ομόνοια είχε δοκάρι και στη συνέχεια μια κραυγαλέα ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Ο ΑΠΟΕΛ φωνάζει για δύο καθαρά πέναλτι που δεν του έδωσε ο διαιτητής στο πρώτο μέρος.»

LIVEFEED FROM APOELGROUP.COM

ΜΕΤΑΔΟΣΗ: Primetel, Cablenet
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: APOELGROUP TEAM

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ:
Ομόνοια:
Φαμπιάνο, Λούφτνερ, Λανγκ, Μαυρίας, Λέσιακς, Χούμποτσαν, Βίτορ Γκόμες, Γκόμεθ, Τιάγκο, Μποτεάκ, Ντάρμπισάιαρ

ΑΠΟΕΛ:
Μπέλετς, Βούρος, Μερκής, Ζοαζίνιο, Μιχαϊλοβιτς, Σόουζα, Τάμαρι, Μάτιτς, Πάβλοβιτς, Σάβιτς, Εφραίμ

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
Είσοδος στον αγωνιστικό χώρο του ΓΣΠ των δυο ομάδων.
Αρχηγός του ΑΠΟΕΛ ο Γιώργος Εφραίμ που κάνει την πρώτη του εμφάνιση στην αρχική ενδεκάδα
Ο Διαιτητής Χριστοφή σφυρίζει την έναρξη του αγώνα.
Στην σέντρα ήταν ο ΑΠΟΕΛ
4' Φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ με εκτελεστεί τον Μάτιτς
5' Ανατροπή του Σάβιτς από τον ΛΑΝΓΚ εντός περιοχής. Καθαρό πέναλτι που δεν τολμά να σφυρίξει ο Χριστοφή. Οι εκφωνητές της πράϊμτελ δεν τολμούν να πάρουν θέση. Τι να περιμένεις από τον  κούμμουνο Κώστα Παπαδόπουλο και τον ορκισμένο αντι ΑΠΟΕΛίστα Σπόλιαριτς.
10' κίτρινη στον Σόουζα που τις κάνει τρεις και χάνει τον επόμενο αγώνα με τον Ολυμπιακό στο Μακάρειο.
Επικίνδυνα νωρίς για τον Σόουζα η κίτρινη που δέχθηκε στα πρώτα δέκα λεπτά της συνάντησης.
12' φάουλ για Ομόνοια
17' Φάουλ για τον ΑΠΟΕΛ
19' Φάουλ οι πράσινοι
20' κεφαλιά παίκτη της Ομόνοιας στον στόχο, αποκρούει εύκολα ο Μπέλετς,
21' κόρνερ για Ομόνοια, το πρώτο της στο παιγνίδι
22' πρώτο κόρνερ και για τον ΑΠΟΕΛ
23' κόρνερ οι πράσινοι
Ανατροπή του Τάμαρι πάνω στην γραμμή της μεγάλης περιοχής. Νέο πέναλτι για τον ΑΠΟΕΛ το οποίο αρνείται και πάλι ο Χριστοφή. Αντί αυτού δίνει κόρνερ υπέρ του ΑΠΟΕΛ. Ούτε φάουλ δεν έδωσε ο δειλός εντεταλμένος διαιτητής. Μούγκα οι σχολιαστές.
24' κόρνερ οι γαλαζοκίτρινοι
Διπλό το λάθος από τον διαιτητή
27' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ
31' "Τρομοκρατικό" κτύπημα του Μαυρία στον Ζοαοζίνιο που σφαδάζει από τον πόνο στο έδαφος.
Κόκκινη απευθείας... ούτε καν κίτρινη δεν δίνει ο άχρηστος διαιτητής
Φάουλ κερδίζει η Ομόνοια
43' δυνατό σουτ του Τάμαρι, εν κινήσει, μεγάλη απόκρουση του Φαμπιάνο.
45' δύο λεπτά οι καθυστερήσεις
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
46' Κοντά στο τέρμα η Ομόνοια. Ο Ντάρμπισιαϊαρ με τακουνάκι σημάδεψε το κάθετο δοκάρι, στην επιστροφή της μπάλας ο Τιάγκο μπροστά σε κενό τέρμα, έκανε το σουτ πάνω από τα δοκάρια... ο χοχος χαχαχα.
50' κεφαλιά ο Τάμαρι εκτός εστίας
57' Σουτ ο Μπόατεκ, απόκρουση του Μπέλετς
59' πρώτη αλλαγή ΑΠΟΕΛ. Ο Μπέζιακ στη θέση του Εφραίμ.... που είναι ο ΑΛΕΦ κύριε εμμονικέ?
61' Σουτ ο Τάμαρι, εκτός εστίας
67' δεύτερη αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ. Ο Γιάκολις στη θέση του Ζοαζίνιο... που είναι ο ΑΛΕΦ οεο!!!
Καλύτερη η Ομόνοια στη δεύτερο μέρος
72' κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ
75' αλλαγή η Ομόνοια
77' κόρνερ η Ομόνοια
82' Τελευταία αλλαγή του ΑΠΟΕΛ... Σίγουρα δεν είναι ο ΑΛΕΦ.
Ο Ντε Βινσέντι στη θέση του Παύλοβιτς.
84' Νέα απόκρουση του Μπέλετς.
85' Μπαίνει στην περιοχή ο Τάμαρι και ανατρέπεται. Επιτέλους σφύριξε το πέναλτι ο Τιμόθεος.
Αποδοκιμασίες από την κερκίδα της Ομόνοιας στο βόρειο πέταλο και ρίξει αντικειμένων. Ο Διαιτητής απειλή με διακοπή.
Α λα Πανένκα η εκτέλεση του πέναλτι, που εκτελείται με 10 λεπτά καθυστέρηση, από τον νεοεισαχθέντα στον αγώνα, κρύο ΝΤΕΒΙ, και την στέλλει πάνω από την εστία του Φαμπιάνο στην κερκίδα.

Ωω! Μεγάλη απογοήτευση στην ομάδα. Όλοι τα έχουν με τον ΝΤΕΒΙ που συμπεριφέρθηκε εγωιστικά και δεν άφησε τον Μάτιτς ή τον Τάμαρι (που το ζήτησαν) να το κτυπήσουν.