LIVE: Ολυμπιακός 2-0 ΑΠΟΕΛ, #12η «Ντροπιαστική εμφάνιση και ήττα με κατεβασμένα χέρια»

«Νέα ντροπιαστική εμφάνιση και ήττα με "κατεβασμένα" τα χέρια για τον ΑΠΟΕΛ, που έχασε με 2-0 από τον συμπολίτη Ολυμπιακό. Ήττα σοκ από τον "τακτακαλά" μετά από 26 ολόκληρα χρόνια κι όλοι στον ΑΠΟΕΛ περιμένουν την απομάκρυνση του κύριου υπαίτιου της σημερινής κατάντιας της ομάδας, Γερμανού τεχνικού Τόμας ΝΤΟΛΛ, που έπρεπε να είχε απομακρυνθεί μετά την τραγική ήττα από την μπυραρία Ντούντελανζ στο ΓΣΠ».

LIVEFEED FROM APOELGROUP/TWITTER

Μετάδοση: Cytavision sports1
Περιγραφή: Apoelgroup Team

11αδα ΑΠΟΕΛ - Σε σχηματισμό 3-4-3: Μπέλετς, Χαλένιους, Τάμαρι, Μάτιτς, Ζοαζίνιο, Μερκής, Ιωάννου, Βιντιγκάλ, Σάβιτς, Μιχαϊλοβιτς και Άλεφ

Ολυμπιακός: Mπάιζα, Ψάλτης, Κίκο, Ενόχ, Ροτζέριο, Οικονομίδης, Βινίσιους, Σωτηρίου, Νάνι, Ντουβεντρού, Αγιτέ

«Μακάρειο στάδιο»: Σε αυτό το στάδιο μας ζητούν να πληρώσουμε 15 ευρώ και να έχουμε και κάρτα φιλάθλου.

Είσοδος των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του Μακαρείου σταδίου, που είναι ο μόνος χώρος που αξίζει, στρωμένο καταπράσινο χαλί. Όλα τα υπόλοιπα χρήζουν κατεδάφισης.

19:00 - Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
Σύστημα 3-4-3
Στην σέντρα ο ΑΠΟΕΛ.
Στην αρχική ενδεκάδα ο ΑΛΕΦ
Ο διαιτητής Βασίλης Δημητρίου σφυρίζει την έναρξη του Λευκωσιάτικου ντέρμπι.
Αντίπαλος μας ο Βινίσιους, όπως κι οι Ψάλτης , Οικονομίδης.
3' φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ με εκτελεστή τον Μάτιτς
11' Κλασσική ευκαιρία του ΑΠΟΕΛ. Ο ΑΛΕΦ μόνος τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, το πλασέ του όμως αποκρούεται εύκολα και η ευκαιρία κάνει φτερά.
16' φάουλ ο Ολυμπιακός
22' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ
25' Νέο κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ
30' Στο 30, το 0-0 παραμένει, Ολυμπιακός 0-0 ΑΠΟΕΛ #12 .
33' Αναγκαστική αλλαγή ο Ολυμπιακός
36' Ανοίγει το σκορ ο Ολυμπιακός με ολέθριο λάθος της άμυνας μας, αφού κανείς από τους 4-5 αμυντικούς δεν μάρκαρε τον Νρτουαβεντρού που ξεκίνησε από το κέντρο και πλάσαρε τον Μπέλετς στο κέντρο της εστίας, ανενόχλητος, για το 1-0.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-0 ΑΠΟΕΛ
41' κόρνερ υπέρ του ΑΠΟΕΛ
44' Φάουλ υπέρ του ΑΠΟΕΛ σε καλό σημείο. Εκτελεί ο Βίντιγκαλ για να καταλήξει σε κόρνερ.
45' Κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ, γίνεται η κεφαλιά από τον Μερκή αλλά εκτός εστίας.
45' 1 λεπτό οι καθυστερήσεις.
ΤΕΛΟΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

20:00 - Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο με αλλαγή του ΑΠΟΕΛ από τα αποδυτήρια.
Ο Σάβιτς (που φέρει ευθύνη για το γκολ) μένει εκτός και στη θέση του μπαίνει ο Γιάκολις.
Σχηματισμός 4-2-3-1
49' Άψυχο πλασέ -μάλλον πάσα σε στυλ προπόνησης ήταν- από τον Βιντιγκάλ στον τερματοφύλακα.
51' κίτρινη στον Μερκή που τις κάνει 3 και χάνει τον Εθνικό
55' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ. Κεφαλιά ο Μερκής εκτός εστίας.
65' Άστοχη σέντρα ο Βίντιγκαλ
66' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ. Ο Πέυλοβιτς μπαίνει στη θέση του Βίντιγκαλ.
Σύστημα 4-4-2
69' Ευκαιρία με Παύλοβιτς, το σουτ εκτός εστίας
70' Κλασική ευκαιρία που πάει χαμένη από τον Μάτιτς μετά την σέντρα του Χαλλένιους
73' πρώτο σουτ από τον Ολυμπιακό στο β μέρος
77' αλλαγή ο Ολυμπιακός
78 Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Ο Εφραίμ μπαίνει στη θέση του Ζοαοζίνιο
Σύστημα κου-του-ρου
80' κίτρινη στον Ολυμπιακό
82' Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Μιχαήλοβιτς για ανατροπή ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού λίγο έξω από την περιοχή. Ήταν ο τελευταίος παίκτης, σωστός ο διαιτητής
84' το φάουλ εκτελείται, το τοίχος του ΑΠΟΕΛ αναπηδά και μπάλα πάει στα δίκτυα για το 2-0.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-0 ΑΠΟΕΛ
Σκληρό φάουλ από τον Μάτιτς και γενική σύρραξη όλων των ποδοσφαιριστών και των πάγκων με τους αναπληρωματικούς. Αψυχολόγητη ενέργεια από τον επαγγελματία Μάτιτς.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ.. Δεν υπάρχει πειθαρχία στην ομάδα.