LIVE: ΑΕΛ 2-1 ΑΠΟΕΛ #14 «"Σφαλιάρα" για τον ΑΠΟΕΛ! Ήττα σοκ από την ΑΕΛ»

«Πήρε προβάδισμα στο σκορ ο ΑΠΟΕΛ αλλά η χαρά από το γκολ του Παύλοβιτς στο 51' δεν κράτησε πολύ.. αφού η ΑΕΛ το γύρισε με τέρματα των Τεξέϊρα και Μάε και κέρδισε με 2-1 τον αγνώριστο ΑΠΟΕΛ στο Τσίρειο, για τα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος».

LIVEFEED FROM APOELGROUP TWITTER

ΜΕΤΑΔΟΣΗ: Cytavision 1
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: APOELGROUP team

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Σόουζα, Τάμαρι, Μάτιτς, Γιάκολις, Πάβλοβιτς, Βούρος, Μερκής, Ιωάννου, Σιέλης, Άλεφ

ΑΕΛ: Βοζίνια, Τεξέιρα, Γκαζτανάγια, Μεντόγεβιτς, Αβραάμ, Νταβόρ, Κάρλος, Αγκάνοβιτς, Χουράδο, Ράσο, Κυριάκου

Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο του Τσιρείου σταδίου μαζί με τους διαιτητές.
Η μπάλα στήνεται στην σέντρα
Ο διαιτητής Σωτηρίου σφυρίζει την έναρξη της συνάντησης
Αναγνωριστικά κυλάνε τα πρώτα λεπτά
7' φάουλ κερδίζει ο ο ΑΠΟΕΛ, το εκτελεί ο ΜΑΤΙΤΣ με την μπάλα να σταματά στο τοίχος.
15' κόρνερ κερδίζει η ΑΕΛ
22' καλή προσπάθεια και γύρισμα στην περιοχή από τον Μάτιτς
24' κίτρινη σε παίκτη της ΑΕΛ
30' το 0-0 παραμένει στο μισάωρο, τίποτα το αξιόλογο μέχρι της στιγμής
35' κίτρινη σε παίκτη της ΑΕΛ
36' κίτρινη στον Πραξιτέλη Βούρο, που τις κάνει 3 και χάνει τον επόμενο αγώνα πρωταθλήματος, με την ΕΝΠ στις 5/1/20.
43' Σουτ ο Μερκής
44' Σουτ ο Γιάκολις
45' δύο λεπτά οι καθυτερήσεις
47' τέλος του πρώτου ημιχρόνου
ΑΕΛ 0-0 ΑΠΟΕΛ

50' κόρνερ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ με εκτελεστή τον Μάτιτς
51' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ Ο ΑΠΟΕΛ με τον σκόρερ τον Παύλοβιτς που βάζει την ομάδα μας μπροστά στο σκορ με 0-1, την ασίστ έδωσε ο Λούκας Σόουζα.
ΑΕΛ 0-1 ΑΠΟΕΛ
Τρίτο φετινό γκολ για τον Σέρβο επιθετικό, που προήλθε από μια χαμένη μπαλιά που κυνήγησε και κράτησε εντός αγωνιστικού χώρου ο Βούρος.
53' κίτρινη σε παίκτη της ΑΕΛ
56' σουτ της ΑΕΛ, αποκρούει σε κόρνερ ο Μπέλετς
Μπράβο στον Μπέλετς που μας έσωσε για ακόμα μια φορά
Προειδοποίηση της ΑΕΛ που ανέβηκε και πίεσε ψηλά, αφού ο ΑΠΟΕΛ υποχώρησε μετά το γκολ
57' Πέναλτι ζητά η ΑΕΛ με την μπάλα να βρίσκει το "χέρι" του Σιέλη. Ακούσιο λέει ο διαιτητής κι ο αγώνας συνεχίζεται κανονικά.
59' αλλαγή η ΑΕΛ
61' ισοφαρίζει η ΑΕΛ με κεφαλιά του Τεξέϊρα
Γκολ η ΑΕΛ, που είχε προειδοποιήσει 2 φορές στα προηγούμενα λεπτά
ΑΕΛ 1-1 ΑΠΟΕΛ
Ο ΑΠΟΕΛ χάθηκε στα τελευταία λεπτά.
ΤΡΟΛΛ: «Να "σβήσουν" οι προβολείς  και να συνεχιστεί τον Μάρτη»
66' πρώτη αλλαγή ΑΠΟΕΛ.
Έξω ο Γιάκολις, μέσα ο Ντε Βινσέντι
71' δεύτερη αλλαγή του ΑΠΟΕΛ
Έξω ο Σιέλης - μέσα ο Μακρής
Κίτρινη στον ΤΑΜΑΡΙ που κλώτησε την μπάλα μακρυά, εκτός φάσης
Δεν υπάρχει καθαρό μυαλό - Λάθη επί λαθών
Εκτός τόπου και χρόνου ο Ντε Βινσέντι που αψυχολόγητα χαρίζει την μπάλα στον αντίπαλο
ΤΡΟΛΛ: «Παίζει και καμιά κάρτα για τον Ντέβι...? Που έδωσε την μπάλα σε αντίπαλο?»
71' ξανά πέναλτι ζητά η ΑΕΛ σε "χέρι" του Νικόλα Ιωάννου
75' σουτ ο Σόουζα
77' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ
78' Γκολ για την ΑΕΛ με τον Μαέ που σκοράρει με δυνατό σουτ, ανενόχλητος από την άμυνα μας, κερδίζει τον Μπέλετς για το 2-1
ΤΡΟΛΛ: «Πρώτα ήπιε καφέ ο Μάε... και μετά σκόραρε»
ΑΕΛ 2-1 ΑΠΟΕΛ
«Εννά φέρεις ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ακόμα... @taras7777 Παίζει μας πουρού ο Πόντιος»
81' κίτρινη στον Ιωάννου
81' αλλαγή η ΑΕΛ
84' αλλαγή ΑΠΟΕΛ
Μέσα ο Εφραίμ / έξω ο Σόουζα
Αρνητικός πρωταγωνιστής ο Ντε Βινσέντι, απαράδεχτη αγωνιστική συμπεριφορά, απλά ανύπαρκτος.
85' άτσαλο σουτ από τον Εφραίμ
89΄ κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ
90' τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων
ΤΡΟΛΛ: «Δεν το θέλουμε το πρωτάθλημα. ΠΑΜΕ να κατακτήσουμε το ΓΙΟΥΡΟΠΑ λιγκ».
94' κεφαλιά ο Μακρής.