LIVE: ΑΠΟΕΛ 4-0 ΕΝΠ, #15H, «Ένας “υπερηχητικός” Θρύλος, “σκόρπισε” στους 4 ανέμους την Ένωση!»

«Καταθλιπτική ατμόσφαιρα στο "παγωμένο" ΓΣΠ με πολύ λίγο κόσμο στις κερκίδες. Μια ατμόσφαιρα που την ζέστανε το ΑΠΟΕΛ και με πολύ καλή απόδοση "διέλυσε" την ΕΝΠ με 4-0... ο κόσμος έμεινε σπίτι ή στις καφετέριες. 2 τέρματα πέτυχε ο Παύλοβιτς, 1 ο Εφραίμ και 1 ο Ντε Βινσέντι ενώ έγκυρο γκολ του Σόουζα δεν μέτρησε από τον ανεκδιήγητο χόχο-μαρωνίτη διαιτητή Κώστα Ροβέρτο που κιτρίνισε άδικα και σκόπιμα!! τον Σάβιτς για να χάσει το παιγνίδι με την Ανόρθωση».

LIVEFEED FROM APOELGROUP TWITTER

Τηλεοπτική μετάδοση: Cablenet / Primetel
Περιγραφή: Apoelgroup Team

Ενδεκάδα ΕΝΠ: Κλέιμαν, Σταρόκιν, Κουμής, Αγγελή, Θεοδώρου, Κοσμά, Ουντότζι, Σπόλιαριτς, Βαλλιάνος, Κυριακου, Μαϊσουράντζε.
Στον πάγκο για την ΕΝΠ οι Πέτρου, Μουλαζίμης, Βαρέλα, Ρουσιάς, Ροντρίγκες, Κολοκούδιας, Κυριάκου, Φλουρής, Μαυρουδής.

Ενδεκάδα ΑΠΟΕΛ: Belec, Mihajlovic, Savic, Merkis, Ioannou, Matic, Souza, De Vincenti, Tamari, Pavlovic, Efraim (C).
Στον πάγκο για τον ΑΠΟΕΛ οι Βάτερμαν, Γκέντσογλου, Χαλένιους, Γιάκολις, Μακρής, Αλωνεύτης, Σιέλης, Μπέζιακ, Άλεφ.

Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
Ελάχιστοι οι οπαδοί του ΑΠΟΕΛ στο γήπεδο
Ο διαιτητής Κώστας Ροβέρτος σφυρίζει την έναρξη του αγώνα.
2' πρώτο σουτ στο παιγνίδι για το ΑΠΟΕΛ από τον Σόουζα και καλή ευκαιρία για γκολ.
Πέναλτι ζητά ο ΑΠΟΕΛ σε ανατροπή του Τάμαρι εντός περιοχής... παίζετε λέει ο διαιτητής!!!
10' Πολύ καλύτερος ο ΑΠΟΕΛ που κυκλοφορεί την μπάλα σε όλο το γήπεδο.
19' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
Ανοίγει το σκορ το ΑΠΟΕΛ με τον Σέρβο Άντριγιαν Παύλοβιτς. Ο Γιώργος Εφραίμ έβγαλε την σέντρα και ο Πάβλοβιτς με κεφαλιά κάνει το 1-0 για τον ΑΠΟΕΛ.
ΑΠΟΕΛ 1-0 ΕΝΠ
24' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
Νωρίς-νωρίς ο ΑΠΟΕΛ διπλασιάζει τα τέρματα του με τον Αρχηγό του Γιώργο Εφραίμ, που με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή κάνει το 2-0 για τον ΑΠΟΕΛ.
ΑΠΟΕΛ 2-0 ΕΝΠ.
26' μοναδική ευκαιρία χάνεται από πλευράς ΝΤΕΒΙ
32' Πολύ καλό σουτ του Παύλοβιτς, πάνω από τα δοκάρια.
37' πρώτη κίτρινη στο παιγνίδι για τον Απολλωνίστα Σπόλιαριτς.
43' Καλή ευκαιρία με τον Τόμας Ντε Βινσέντι που κάνει το σουτ και τον αντίπαλο κήπερ να αποκρούει.
Ωραία ατομική ενέργεια του Νικόλα Ιωάννου που τους πέρασε όλους χωρίς όμως συνέχεια.
Σειρά του Τάμαρι για ατομική ενέργεια, που αστοχεί όμως την τελευταία στιγμή.
45' πρώτη ευκαιρία για την Ένωση στο παιγνίδι, λίγο πριν το ημίχρονο, αποκρούει ο Μπέλετς.
Δύο λεπτά καθυστερήσεις.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. ΑΠΟΕΛ 2-0 Ε.Ν. Παραλιμνίου, ⚽️ Pavlović 19’, Εφραίμ 24’
ΑΠΟΕΛ 2-0 ΕΝΠ, #15Η

«Πολύ καλό το πρώτο ημίχρονο για τον ΑΠΟΕΛ που συνεχώς φόρτωνε την αντίπαλη περιοχή με επιθετικές ενέργειες. Δύο τέρματα και έπεται συνέχεια.»

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.
46' πρώτη αλλαγή για το Παραλίμνι
48' πρώτο κόρνερ στο παιγνίδι, το κερδίζει η Ένωση
Πρώτη απειλή από την ΕΝΠ για γκολ, η κεφαλιά του ποδοσφαιριστή της φεύγει εκτός εστίας.
50' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
Τρίτο γκολ για τον ΑΠΟΕΛ που απλοποιεί τα πράγματα.
Ο Μούσα Αλ Τάμαρι, από τα πλάϊ, έκανε το παράλληλο γύρισμα και με προβολή μέσα από την μικρή περιοχή ο Τόμας Ντε Βινσέντι πέρασε την μπάλα κάτω από το σώμα του αντίπαλου κήπερ και πέτυχε το 3-0 για τον ΑΠΟΕΛ.
ΑΠΟΕΛ 3-0 ΕΝΠ.
52΄ άδικη κίτρινη κάρτα στον Σάβιτς που χάνει το ντέρμπι με την ''ανώμαλη κυρία".
56' Απίστευτο πέναλτι σφυρίζει ο "βλάκας" Ροβέρτος για σπρώξιμο του Τάμαρι σε αντίπαλο παίκτη, εντός περιοχής.
Κίτρινη στον Μπέλετς για διαμαρτυρία.
Το πέναλτι εκτελείται από τον Βαρέλα αλλά ο ΗΡΩΑΣ Μπέλετς πέφτει στη σωστή γωνία και αποκρούει με διπλή απόκρουση.
69' Σουτ του Εφραίμ, εκτός εστίας
71' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
Ο Άντριγιαν Πάυλοβιτς με σουτ μέσα από την περιοχή σκοράρει το τέταρτο γκολ του ΑΠΟΕΛ και δεύτερο προσωπικό του στο παιγνίδι.
ΑΠΟΕΛ 4-0 ΕΝΠ
72' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ. Ο Άλεφ στη θέση του Μάτιτς
76' ΔΥΟ Αλλαγές για τον ΑΠΟΕΛ.
Εκτός οι Τάμαρι και Εφραίμ στην θέση τους οι Γιάκολις και Αλωνεύτης
85' Νέα απόκρουση του Μπέλετς
90' Τριπλή ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ για γκολ. Η κεφαλιά του Σόουζα φαίνεται να περνά καθαρά την γραμμή του τέρματος, αλλά ο διαιτητής και ο βοηθός δεν είδαν τίποτα.
Η φάση στο 90': Ο Στάθης Αλωνεύτης, εκτέλεσε κατευθείαν στο τέρμα το κόρνερ και ο τερματοφύλακας έδιωξε πάνω στην γραμμή. Στην συνέχεια ο Λούκας Σόουζα έπιασε την κεφαλιά και ο Κλέϊμαν έβγαλε την μπάλα μέσα από τα δίκτυα. Νέα κεφαλιά στη συνέχεια από τον Πάβλοβιτς αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας έδιωξε εντυπωσιακά.
Τέλος του αγώνα. [FT] Ολοκληρώθηκε ο αγώνας. ΑΠΟΕΛ 4-0 Ε.Ν. Παραλιμνίου (Α' Φάση-15η Αγωνιστική) ⚽️ Pavlović 19’ 71’, Εφραίμ 24’, De Vincenti 50’