LIVE: ΑΠΟΕΛ 4-2 Ολυμπιακός (#1η) «Δεύτερη σερί νίκη και μείωση από την κορυφή»

«Μετά από ένα άσχημο ημίχρονο όπου ο Ολυμπιακός προηγήθηκε του ΑΠΟΕΛ με 1-0, ενώ θα μπορούσε να πετύχει ακόμα δυο γκολ, οι γαλαζοκίτρινοι αντέδρασαν αποτελεσματικά και άμεσα στο δεύτερο ημίχρονο και με το γρήγορο γκολ του Σόουζα, από την ασίστ του Τάμαρι, πέτυχαν την ισοφάριση. Στη συνέχεια έλεγξαν πλήρως τον αγώνα και με τρία τέρματα των Μερκή, Μιχαήλοβιτς και Χαλλένιους πήραν τη νίκη και το πολύτιμο τρίποντο που τους έφερε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα».

LIVEFEED FROM APOERLGROUP TWITTER

ΜΕΤΑΔΟΣΗ: Cablenet / Primetel
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ApoelGroup Team

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Μιχαήλοβιτς, Βούρος, Μερκής, Ιωάννου, Μάτιτς, Σόουζα, Τάμαρι, Ντε Βινσέντι, Εφραίμ(c), Πάυλοβιτς.
Ολυμπιακός: Μπάιζα, Ψάλτης, Νάνι, Σαμπίνια, Κίκο, Ενόχ, Ακόστα, Οικονομίδης, Ροτζέριο, Κα, Ντουβεντρού.

Ο διαιτητής Λεόντιος Τράττος σφυρίζει την έναρξη του εξ αναβολής αγώνα της 1ης αγωνιστικής.
Καλή επιτυχία στον ΘΡΥΛΟ!
Στην σέντρα ήταν ο Ολυμπιακός.
4' πρώτο σουτ από τον Τάμαρι
10' πρώτη καλή στιγμή του αγώνα με σουτ του Ολυμπιακού
15' άτονο και άχρωμο το πρώτο τέταρτο
15' Γκολ για τον Ολυμπιακό από το πουθενά και από το λάθος του Μάτιτς που έχασε την μπάλα από τον Οικονομίδη, που πήρε την μπάλα και έδωσε έτοιμο γκολ στον Ακόστα ο οποίος με πλασέ πέρασε την μπάλα ανάμεσα στα πόδια του Μερκή που έπαιζε το ρόλο του τερματοφύλακα αφού ο Μπέλετς ήταν εξουδετερωμένος, πετυχαίνοντας με αυτόν τον περιπετειώδη τρόπο το 0-1 για την ομάδα του Τακτακαλά.
ΑΠΟΕΛ 0-1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
17' Μετά την σέντρα, είχαμε την αντεπίθεση του ΑΠΟΕΛ και το σουτ του Παύλοβιτς στο δοκάρι του Ολυμπιακού.
25' φάουλ του Τάμαρι πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα που έκανε θέατρο. Μπορούσε να δεχθεί και κίτρινη κάρτα από το πουθενά.
29' Δυνατό σουτ του Πάυλοβιτς, αποκρούει με τα πόδια ο τερματοφύλακας
Ήταν το πρώτο γκολ που δέχεται ο ΑΠΟΕΛ σε αγώνα πρωταθλήματος, στο ΓΣΠ για φέτος
Συνεχίζονται τα λάθη από τους ποδοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ με πρωταγωνιστή τον ΝΤΕΒΙ
35' κοντά στο 0-2 ο Ολυμπιακός, εξαιρετική απόκρουση του Μπέλετς που κρατά τον ΑΠΟΕΛ στο παιγνίδι.
36' κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
Συνεχίζονται τα λάθοι από τους παίκτες μας
41' νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Τακτακαλά, η μπάλα μόλις άουτ
Υπάρχουν στιγμές που ο ΑΠΟΕΛ συμπεριφέρεται σαν μικρή ομάδα, χωρίς ουσία, αντίδραση καμία.
43' νέο σουτ ο Ολυμπιακός, σώζεται η εστία μας από την κόντρα
45' ούτε και τώρα το γκολ για τον εκπληκτικό Ολυμπιακό, αφού η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις
46' φάουλ για τον ΑΠΟΕΛ. Κακή η εκτέλεση από τον ΝΤΕΒΙ
ΤΕΛΟΣ πρώτου ημιχρόνου.

Με αλλαγή αρχίζει το β ημίχρονο ο ΑΠΟΕΛ.
Ο Χαλλένιους παίρνει την θέση του Παύλοβιτς.
Στην σέντρα ήταν ο ΑΠΟΕΛ.
46' σουτ του Τάμαρι και απόκρουση του αντίπαλου κήπερ
Ορεξάτος ο ΑΠΟΕΛ στο δεύτερο μέρος
48' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
Ισοφαρίζει νωρίς στο σκορ ο ΑΠΟΕΛ
Έφυγε μόνος μπροστά στον κενό χώρο ο Τάμαρι και την κατάλληλη στιγμή σέρβιρε τον Σόουζα που με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή ισοφάρισε για λογαριασμό του ΑΠΟΕΛ
ΑΠΟΕΛ 1-1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
55' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ. Μέσα ο ΑΛΕΦ, έξω ο Μάτιτς
Ανεβαίνει και πάλι από την αριστερή μεριά ο Νικόλας Ιωάννου, αυτή τη φορά κάνει και το σουτ, αποκρούει σε κόρνερ ο αντίπαλος τερματοφύλακας
57' Κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ
Πέναλτι ζητά ο ΑΠΟΕΛ για χέρι παίκτη του Ολυμπιακού μετά την κεφαλιά του Μερκή, τίποτα λέει ο χατζηΤράττος
58' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ Ο ΜΕΡΚΑΤΣΟΣ
Ήταν η σέντρα του ανεβασμένου Νικόλα από τα αριστερά, πρώτη κεφαλιά ο Τάμαρι, δεύτερη κεφαλιά ψαράκι ο Μερκής και η μπάλα στο πλεκτό για το δεύτερο γκολ του ΑΠΟΕΛ
ΑΠΟΕΛ 2-1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
64' Αλλαγή ο Ολυμπιακός
70' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ
Φάουλ παραχωρεί ο Μερκής
74' κόρνερ ο Ολυμπιακός
78' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
Φοβερό γκολ από τον Μιχαήλοβιτς που σκόραρε με δυνατό αριστερό σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, κανείς δεν περίμενε τέτοια εκτέλεση. Την ασίστ έδωσε ο ΣΟΟΥΖΑ.
ΑΠΟΕΛ 3-1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Δεν τελειώσαμε, υπάρχουν κι άλλα τέρματα.
Πολύ καλός ο ΑΠΟΕΛ του δευτέρου ημιχρόνου, απολαυστικός.
84' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ. Μέσα ο Γιάκολις, έξω ο Τάμαρι που καταχειροκροτείται ενώ ακούει το όνομα του ρυθμικά από τους λιγοστούς φίλους του ΑΠΟΕΛ στις κερκίδες.
86' ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
Το τέταρτο γκολ για τον ΑΠΟΕΛ ο Χαλλένιους.
ΑΠΟΕΛ 4-1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
90΄ δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.
92' Μειώνει ο Ολυμπιακός σε 4-2 με τον νεαρό ταλαντούχο ποδοσφαιριστή Ζαχαρίου
Θέλω αυτόν τον παίκτη το ΑΠΟΕΛ
ΑΠΟΕΛ 4-2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΠΟΕΛ 4-2 Ολυμπιακός Λ/σίας (Α' Φάση-1η Αγ/κή)
⚽️ Souza 48’, Μερκής 58’, Mihajlović 78’, Hallenius 86’ | Acosta 15’, Ζαχαρίου 90’+2

«ΤΕΛΟΣ του αγώνα και 2η σερί νίκη για τον ΑΠΟΕΛ και 3η θέση στην βαθμολογία. Οι γαλαζοκίτρινοι με τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ, Σόουζα, Μερκής, Μιχαϊλοβιτς και Χαλένιους, κέρδισαν τον Ολυμπιακό με 4-2 στον εξ-αναβολής αγώνα της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΚΟΠ».

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: 1,674!!!!!