LIVE: ΑΠΟΕΛ 0-3 ΒΑΣΙΛΕΙΑ #UEL «Διασυρμός της ομάδας και κακή εμφάνιση από τους ποδοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ»

Και ο Ευρωπαϊκός διασυρμός της ομάδας συνεχίζεται...

Στο ντέρμπι με τον Απόλλωνα φαίνεται πως έμειναν οι παίκτες του ΑΠΟΕΛ, καθώς στην αναμέτρηση με τη Βασιλεία, σχεδόν δεν εμφανίστηκαν στο γήπεδο για τον αγώνα με την Ελβετική ομάδα.

Ήττα διασυρμός για τον ΑΠΟΕΛ… που αντί πανηγύρια και χαρά ... ήρθαν τα χειρότερα για την ομάδα του Ουζουνίδη ξυπνώντας εφιάλτες τύπου ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ και πάλι με τον ίδιο προπονητή. Με πολλά λάθη στο παιγνίδι της η ομάδας μας, με λάθος στήσιμο και με παίκτες κλειδιά σε λάθος θέσεις, ήρθε αναπόφευκτα το μοιραίο.

Η Βασιλεία έκανε τα δικά της μικρά ξεσπάσματα και με την "βοήθεια" των ποδοσφαιριστών του ΑΠΟΕΛ βρίσκεται και με τα δυο πόδια θα έλεγα, στην επόμενη φάση των 16 παρά το ότι υπάρχει ο επαναληπτικός της επόμενης Πέμπτης στην Ελβετία. Θα ήταν αστείο να πιστεύει κανείς πως αυτός ο ΑΠΟΕΛ μπορεί να κάνει το θαύμα στην Ελβετία, ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα.

Στο 16' ο σκόρερ της Βασιλείας, Πετρέττα, είδε δίκτυα μετά από σέντρα 50+ μέτρων, για το 0-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Ενός ημιχρόνου που η Βασιλεία  από τη στιγμή που σκόραρε και μετά έκανε ότι ήθελε μέσα στο παιγνίδι. Το 0-1 ήταν πολύ λίγο αφού οι Ελβετοί μπορούσαν να πετύχουν τουλάχιστον άλλα δύο γκολ.

Στο Β' μέρος και αφού ο Ουζουνίδης δεν βοήθησε την ομάδα αφήνοντας την χωρίς αλλαγές και στο έλεος του Αλβανού βοηθού, μοιραία ήρθε το 0-2 από τον Στόκερ στο 53'ο λεπτό, μετά το νέο τραγικό λάθος της άμυνας, ενώ ο κόσμος άρχισε να αποχωρεί εμφανώς απογοητευμένος.

Στη συνέχεια ο διασυρμός σταμάτησε για λίγο.. στο δοκάρι της εστίας του Μπέλετς, όχι για πολύ, αφού στο 66' η Βασιλεία πέτυχε το τελικό 0-3 με τον Καπράλ. Η αστοχία των ποδοσφαιριστών της Ελβετικής ομάδας δεν άφησε το σκορ να ανέβει περισσότερο, αφού αν ήταν λίγο πιο προσεκτικοί θα έφευγαν από το γήπεδο με 5 και 6 τέρματα στο ενεργητικό τους.

Λίγο περισσότεροι από 8,000 φίλαθλοι παρακολούθησαν από κοντά την Ευρωπαϊκή αναμέτρηση στο ΓΣΠ.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας την Κυριακή 24/02/20 με την Πάφο εκτός έδρας.