«Εύκολη υπόθεση η νίκη για τον καλαθοσφαιρικό ΑΠΟΕΛ» ΑΠΟΕΛ 96-67 ΑΕΛ #21η

Ο ΑΠΟΕΛ ΝΙΚΗΤΗΣ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΩΝ «ΓΑΛΑΖΟΚΙΤΡΙΝΩΝ»,  (12/02/2020)

Την εντός έδρας νίκη πέτυχε ο ΑΠΟΕΛ στο Λευκόθεο Στάδιο, όπου στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της ΟΠΑΠ Basket League, επικράτησε της ΕΚΑ ΑΕΛ με 96-67. Ως ο ACS MVP of the Game αναδείχθηκε ο Τζάρβις Γκάρετ ο οποίος σημείωσε 21 πόντους (3 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ).

Εύκολη νίκη επί της ΑΕΛ

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε την ΑΕΛ στο Λευκόθεο με 96-67 για την 21η αγωνιστική της ΟΠΑΠ Basket League. Η επόμενη υποχρέωση της καλαθοσφαιρικής ομάδας είναι τέλος Φεβρουαρίου απέναντι στον ΑΠΟΠ.

Πολύ δυνατά μπήκε στο παρκέ ο ΑΠΟΕΛ. Οι γαλαζοκίτρινοι ήταν απόλυτα συγκεντρωμένοι και εύστοχοι και έβαλαν τις βάσεις για μια εύκολη νίκη. Οι παίχτες του κ. Νικόλα Παπαδόπουλου προηγήθηκαν με 29-16 στο 1ο δεκάλεπτο και πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το +16, 58-42.

Στην 3η περίοδο, η εικόνα της ομάδας μας ήταν ανάλογη με το ξεκίνημα και με σοβαρότητα αύξησε το προβάδισμα της σε 86-59.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι παίχτες μας έκαναν συντήρηση δυνάμεων, αύξησαν ελαφρώς τη διαφορά και κέρδισαν με 96-67.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-16, 58-42, 86-59, 96-67.