Ingebrigtsen: «Παίξαμε άσχημα, δεν αξίζαμε και δεν πήραμε τίποτε» | Χαραλάμπους: «Καλή επιτυχία με την Βασιλεία»

«Καλύτερη η ΑΕΚ.. το ήθελε περισσότερο! - Παίξαμε πολύ άσχημα, δεν αξίζαμε τίποτα και δεν πήραμε τίποτε...» παραδέχθηκε εμφανώς απογοητευμένος ο Νορβηγός τεχνικός των γαλαζοκιτρίνων, Κόρε Ινγκεμπρίκτσεν, μετά και την νέα ήττα του ΑΠΟΕΛ, αυτή τη φορά από την ΑΕΚ με 1-0.

Kåre Ingebrigtsen, προπονητής ΑΠΟΕΛ:
 - «Καταρχάς να δώσω συγχαρητήρια στην ΑΕΚ για τη νίκη της.
Έπειτα, πρέπει να απολογηθώ στον κόσμο του ΑΠΟΕΛ που ήρθε εδώ, δεν τους άξιζε αυτή απόδοση που παρουσιάσαμε.
Στο πρώτο μέρος αρχίσαμε αρκετά καλά, ήταν ισοζυγισμένο ματς.
Αλλά μετά η ΑΕΚ ήταν καλύτερη, το ήθελε περισσότερο και σκόραρε.
Από εκεί δεν μπορέσαμε να επιστρέψουμε πίσω στο παιγνίδι.
Πιστεύω παίξαμε πολύ άσχημα, δεν αξίζαμε τίποτα και δεν πήραμε τίποτε.
Είμαι πολύ απογοητευμένος, είναι το χειρότερο παιχνίδι μας από τότε που ήρθα.
Δέκα παιχνίδια κάθε 3-4 μέρες αλλά αυτό δεν είναι αρκετό για να μας δικαιολογήσει...
Απολογούμαι για αυτή την απόδοση.
Στα πρώτα 2 παιχνίδια (όταν ήρθα) σκοράραμε 8 φορές, παίξαμε επιθετικό ποδόσφαιρο, αλλά δώσαμε εύκολες ευκαιρίες στους αντιπάλους να πετύχουν γκολ.
Θέλαμε να βελτιώσουμε την άμυνα και το έχουμε καταφέρει!
Δυσκολευόμαστε απέναντι σε καλά οργανωμένες άμυνες, είναι κάτι που πρέπει να το δουλέψουμε.
Είχαμε μόνο πέντε κανονικές προπονήσεις τον τελευταίο καιρό, για αυτό είναι κάτι που θα δουλέψουμε περισσότερο».

ΒΙΝΤΕΟ:
Ηλίας Χαραλάμπους προπονητής ΑΕΚ:
«Νομίζω ότι οι ποδοσφαιριστές έδειξαν απ' το πρώτο λεπτό πόσο ήθελαν να κερδίσουν. Στο πρώτο ημίχρονο προηγηθήκαμε και είχαμε άλλες 2-3 ευκαιρίες για περισσότερα γκολ. Δεν τα καταφέραμε. Στο  Β' μέρος αμυνθήκαμε εξαιρετικά, δεν κινδυνεύσαμε σε καμία φάση πιστεύω. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου, έδειξαν εξαιρετικό χαρακτήρα. Είχαμε ένα άσχημο αποτέλεσμα την προηγούμενη εβδομάδα αλλά αντιδράσαμε κατάλληλα και πήραμε τους τρεις βαθμούς. Δεν κάναμε τίποτα. Την Τετάρτη έχουμε ένα δύσκολο παιχνίδι με την ΑΕΛ στο Τσίρειο. Καλή συνέχεια στον συνάδελφο και καλή επιτυχία στον δύσκολο αγώνα με την Βασιλεία».