LIVE: ΑΕΚ 1-0 ΑΠΟΕΛ #19η «Συνεχίζεται το καταστροφικό σερί»

«Έχασε 1-0 κι από την "ουραγό" του πρώτου γκρουπ ΑΕΚ, στο "ΑΕΚ Αρένα". Η επιστροφή του Νούνο Μοράϊς στην ομάδα, από το πόστο του Βοηθού προπονητή, δεν έφερε την... άνοιξη στην ποδοσφαιρική ομάδα του ΑΠΟΕΛ (χωρίς να φταίει φυσικά ο άνθρωπος), που έχασε με 1-0 από την χειρότερη ΑΕΚ των τελευταίων χρόνων. Μπορεί να μην απομακρύνθηκε περισσότερο από την κορυφή αφού ταυτόχρονα έχασε και η Ανόρθωση από τον Ολυμπιακό με 2-1, και η μεταξύ του διαφορά να παρέμεινε στους 5 βαθμούς, με νίκες όμως της Ομόνοιας και του Απόλλωνα στους σημερινούς αγώνες, η διαφορά πάει στους 6 από τους πράσινους και στο ισόβαθμο με Απόλλωνα, αλλά πέφτει στην τέταρτη θέση λόγω πλεονεκτήματος των μπλε έναντι των γαλαζοκιτρίνων».

LIVEFEED FROM APOELGROUP TWITTER

Τηλεοπτική μετάδοση: PRIMETEL / CABLENET
Περιγραφή: APOELGROUP TEAM
SPONSORED: #Primetel #Cablenet.

ΑΕΚ:
Ραμίρεθ - Γκονθάλεθ, Γκολομπάρτ, Ιωάννου - Φερνάντεθ, Τρουγιόλς, Σάστρε, Χέφελ - Ακοράν, Τριτσκόφσκι - Ναράνχο.

ΑΠΟΕΛ:
BELEC
MAKRIS - VOUROS - IOANNOU (c) - WEELER
JENSEN - MATIC
TAMARI - DE VINCENTI - JEVTOVIC
PAVLOVIC

Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του αρένα.
Με τα πορτοκαλιά αγωνίζεται σήμερα η ομάδα μας.
0' Την έναρξη του αγώνα με την ΑΕΚ στη σέντρα σφυρίζει ο διαιτητής Γιώργος Νικολάου.
5' Κόρνερ κερδίζει το ΑΠΟΕΛ. Εκτελεί ο ΝΤΕΒΙ, σε θέση βολής ο Γέφτοβιτς που κάνει το αδύναμο σουτ στα χέρια του Τόνιο και χάνεται μονδαική ευκαιρία. Ελπίζω να μην είναι κακός προάγγελος.... αυτή η φάση.
8' Φάουλ σε καλή θέση με τον Μάτιτς.
11' Σουτ η ΑΕΚ
13' Νέο σουτ η ΑΕΚ
14' 1ό σφάλμα της διαιτησίας - Οφσάιντ σε βάρος του ΑΠΟΕΛ που δεν ήταν.
16' Νέα ευκαιρία με Γέφτοβιτς που πάει χαμένη, άλλο ένα άψυχο σουτ από τον Σέρβο παίκτη.
16' Τραυματισμός ΤΑΜΑΡΙ.
17' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.
Ετοιμάζουμε αναγκαστική αλλαγή. Έγκλημα του τεχνικού επιτελείου να βάλουν τον ανέτοιμο Τάμαρι, "έτα ούλλα τζιαμέ".
17' Εκτός αγώνα ο ΜΟΥΣΑ, ο ΑΠΟΕΛ συνεχίζει με 10 για 3 λεπτά μέχρι να ετοιμαστεί ο ΒΙΝΤΙ.
18' Απειλή από τον Τρισκόφσκι.
20' Είσοδος του Βίντιγκαλ στον αγώνα στη θέση του Μούσα Αλ Ταμάρι.
26' Πέναλτι ζητά η ΑΕΚ και έχει δίκιο, από την σέντρα της ΑΕΚ στο δεύτερο δοκάρι, μόνος ο νεαρός Γουίλερ διώχνει με το χέρι σε κόρνερ.
Δεν είδαν τη φάση λένε βοηθός και διαιτητής.
26' λεπτά αγώνα ΑΕΚ 0-0 ΑΠΟΕΛ #19η .
Αρκετά τα λάθη από τον νεαρό Χρίστο Γουίλερ σήμερα [Πράματα και θάματα με τον νεαρό].
30' Σουτ η ΑΕΚ.
31' Γκολ η ΑΕΚ.
Από το μακρινό σουτ του Τρισκόφσκι η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι και στην επιστροφή της ο ΧΕΦΕΛ την έστειλε στα δίκτυα. Άγαλμα ο Μπέλετς, ανύπαρκτη η άμυνα, ο Γουίλερ "έρχεται" ακόμα.
Άνοιξε των χορό των γκολ η ΑΕΚ.
ΑΕΚ 1-0 ΑΠΟΕΛ #19η .
Ανύπαρκτοι στο γήπεδο - Δεν έχουμε γυρίσει παιγνίδι πρωταθλήματος φέτος.
33' κίτρινη στον ΝΤΕΒΙ.
34 Αλλαγή η ΑΕΚ
Στο 35' πιο εύκολο να δεχθούμε κι άλλο γκολ παρά να βάλουμε...
40' κοντά στο 2-0 η ΑΕΚ με το Τρίσκο, η μπάλα μόλις άουτ (μας "κρατά" στο παιγνίδι ο Τρίσκο).
42' Σουτ ο Παύλοβιτς... ψηλά στα περιστέρια ως συνήθως και κάνει φτερά μια τεράστια ευκαιρία.
43' Σουτ η ΑΕΚ, απόκρουση με γροθιές του ΜΠΕΛΕΤΣ που μας σώζει και πάλι.
45' δύο λεπτά οι καθυστερήσεις
45'+1 Κεφαλιά του Τρίσκο, μόλις άουτ.
47' ΤΕΛΟΣ Ημιχρόνου.

«Αδικείται το αεκάκι από το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου που θα μπορούσε να είχε 2-3 τέρματα συν το πέναλτι που δεν της δόθηκε. Όσο για το ΑΠΟΕΛ, βαδίζει προς στην καταστροφή με την προπονητική ομάδα της Δόξας Κατωκοπιάς.»

Πάμε για το δεύτερο ημίχρονο χωρίς να αλλάζει κάτι σε σχέση με το σχήμα.
Άρχισε το β μέρος με τον ΑΠΟΕΛ στη σέντρα.
46' Φάουλ μ τον ΝΤΕΒΙ, κεφαλιά ο Γέφτοβιτς, αποκρούει η ΑΕΚ.
47' μικρή δειακοπή για τραυματία παίκτη της ΑΕΚ.
«Μόνοι μας πια... μαρκάρει ο ένας τον άλλον 😅»
Στο 50' του Β' μέρους και συνεχίζουμε με την μέθοδο του πρώτου ημιχρόνου @taras7777 .
51' κίτρινη στον Χέφελ.
52' σουτ του Μακρή, η μπάλα βρίσκει το χέρι το αμυντικού της ΑΕΚ, ίσως και να ήταν πέναλτι.
53' Φάουλ εκτελεί ο Βιντιγκάλ.
54' Κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ, εκτελεί ο ΒΙΝΤΙ, κεφαλιά ο Παύλοβιτς... σταθερά ψηλά και εκτός εστίας.
«
»
55' Κίτρινη σε παίκτη της ΑΕΚ.
58' ετοιμάζεται αλλαγή.
60' Δεύτερη αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Μερκής / έξω ο Μακρής. Έτσι έπρεπε να ξεκινήσει η άμυνα μας, αλλά ο "ελεεινός" προπονητής της Δόξας επέμενε να βαφτίσει τον Μακρή δεξί μπάκ. Τα ίδια έκανε και στην ΑΕΛ και χάσαμε κι εκεί.
«Δεν ξέρω τι θα γίνει τελικά με τον ΚΟΡΕ, αλλά ο ΛΧ"Λ θα είναι η καταστροφή του. Έστειλε την Δόξα διαβάθμιση και ήρθε να καταστρέψει το ΑΠΟΕΛ μας».
68' Φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ.... κεφαλιά κερδίζει ο Παύλοβιτς... σταθερά ψηλά και πάλι εκτός εστίας.
«Παύλοβιτς - ο νέος Μπούντιμιρ».
«Καμία ελπίδα με τις κεφαλιές από Παύλοβιτς... σιγουράκι εκτός εστίας».
74' Ετοιμάζεται ο Χαλλένιους... άλλο φρούτο πάλι που δεν ξέρει ούτε κι αυτός να σκοράρει.
75' κίτρινη στην ΑΕΚ
Κατοχή μπάλας: ΑΕΚ 51% - ΑΠΟΕΛ 49%
77' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Χαλένιους / Έξω ο "ανύπαρκτος" για ακόμα μια φορά Τόμας ντε Βινσέντι.
80' Σέντρα του Βίντι, στην αγκαλιά του Τόνιο. Τι ήταν αυτό που έκανε ο νεαρός? Έλεος!
«Σουτ απελπισίας από τον νεαρό»
81' Τάκλιν του Ιωάννου πάνω στον Τρίσκο που έβγαινε μόνος απέναντι στον Μπέλετς.
«
»
Είμαστε ακόμα μέσα στο κόλπο, βάρτε 1 γκολ να γίνει της πουτάνας.
82' Φάουλ ο Μάτιτς, γυριστό σουτ ο Νικόλας, χωρίς αποτέλεσμα.
83' Αλλαγή η ΑΕΚ.
83' κίτρινη στην ΑΕΚ.
85' κίτρινη στον Χρίστο Γουϊλερ.
«Τέτοιαν ώρα τέτοια λόγια - Άρχισαν οι σκόπιμες καθυστερήσεις... θεμιτό».
«Ο Βούρος σήμερα έπρεπε να είχε δεχθεί 2-3 κίτρινες κάρτες».
88' Κίτρινη στον Μάτιτς που χάνει τον Απόλλωνα.
«Απορία: Στην προπόνηση βάζουν γκολ?;?;».
«Είδατε Γιένσεν ή Γέφτοβιτς σήμερα??? Όχι πως είδαμε τους άλλους δηλαδή!»
90' Τελευταία αλλαγή για την ΑΕΚ.
90' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.
94' Κίτρινη στον Μερκή.
94' Κίτρινη σε παίκτη της ΑΕΚ.
95' ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

«Ρωτήσαμε και μάθαμε... Ούτε στη προπόνηση τα βάζουν τα τέρματα».
«Ο Βασιλιάς είναι γυμνός... ΖΗΤΩ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ!»
«Σωματείο και Εταιρεία... Βίοι παράλληλοι. ΟΛΑ τα τμήματα εκτός στόχων κι ορισμένα (τα πλείστα) υπό διάλυση».

«Κινδυνεύει κι η Ευρώπη με τέτοια κατάντια. Χωρίς παίκτες, προπονητή και Διοίκηση, όλα στον αυτόματο πιλότο μέχρι να λείψει η πεζίνα».