LIVE: ΠΑΦΟΣ 2-0 ΑΠΟΕΛ #21η «Ναρκοπέδιο.. στο Παφιακό»

«Μεγάλη νίκη της Πάφου με 2-0 επί του ΑΠΟΕΛ. Τα 2 τέρματα της Πάφου τα πέτυχε ο νεαρός Φινλανδός Βανακάρι, μεταγραφικό απόκτημα του Γεννάρη (σιερετούμεν Μάκη και σια). Η βαθμολογική διαφορά της ομάδας μας από την Ανόρθωση, παρέμεινε στους 5 βαθμούς, αφού η Βαρωσιότικη αρμάδα του Τιμούρ έχασε από από το "αδερφάκι" της τον Εθνικό Άχνας με ΠΕΝΤΕ-ΜΗΔΕΝ (5-0). Στον ΑΠΟΕΛ αναμένονται εξελίξεις μετά και τη νέα ήττα της ομάδας».

Στην σέντρα είναι ο ΑΠΟΕΛ
0' Ο διαιτητής της συνάντησης, Λουκάς Σωτηρίου, σφυρίζει την έναρξη του αγώνα.
4' Τίποτα ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά που είναι απλά αναγνωριστικά.
5' Σύγκρουση του ΒΑ με τον ΣΑΒΙΤΣ. Ο Σέρβος τραυματίζεται στο κεφάλι και αναγκάζεται να φορέσει προστατευτικό δίκτυ.
«Συνεχίζει κανονικά ο Σάβιτς, αλλά με μπανταρισμένο κεφάλι».
5' Πλασέ του Τάμαρι μέσα από τη περιοχή, κοντράρει και πάει κόρνερ.
6' κόρνερ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ - το πρώτο στον αγώνα.
Από την εκτέλεση του κόρνερ από τον ΝΤΕΒΙ, η μπάλα καταλήγει στον ΣΑΒΙΤΣ που κάνει το σουτ για να σταματήσει στο δοκάρι και εκτός εστίας.
«Άτυχο το ΑΠΟΕΛ που έφτασε πολύ κοντά στο πρώτο γκολ»
8' Νέα ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ με τον Γέφτοβιτς από την πάσα του Τάμαρι, το σουτ του Σέρβου μόλις πάνω από την εστία.
«Ακόμα μια άτυχη στιγμή για το ΑΠΟΕΛ για να πάρει προβάδισμα στο σκορ»
11' όφσαϊντ ο Χαλλένιους.
15' Σέντρα του Τάμαρι στην περιοχή.
18' σέντρα σουτ τους Καμπράλ, εκτός εστίας.
21' Κίτρινη κάρτα στον Πραξιτέλη Βούρο - πρώτη στο παιγνίδι.
25' νέο όφσαϊντ για τον Χαλλένιους.
31' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.
34' νέο κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ, μετά την επικίνδυνη σέντρα του ΝΤΕΒΙ μέσα από τη μικρή περιοχή.
39' Πάσα του ΝΤΕΒΙ στον Νικόλα Ιωάννου, σουτ του νεαρού αμυντικού από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πάει ψηλά εκτός εστίας.
41' Ευκαιρία για την ΠΑΦΟ με τον ΒΑ, το πλασέ του οποίου πάει μόλις άουτ, δίπλα από το κάθετο δοκάρι της εστίας μας.
«Ήταν η πρώτη φάση για την Πάφο στο παιγνίδι»
42' Κάθοδος Τάμαρι εντός εστίας, κάνει το χαμηλό πλασέ, πέφτει ο τερματοφύλακας και αποκρούει με δυσκολία σε κόρνερ.
44' φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ.
45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
ΠΑΦΟΣ 0-0 ΑΠΟΕΛ #21Η.

46' Με την Πάφο στη σέντρα άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.
47' φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ
48' Σέντρα του Γέφτοβιτς από αριστερά
49' Κόρνερ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ.
50' Κίτρινη στον Σιρόκ.
53' Άστοχο σουτ του ΒΑ μέσα από την περιοχή.
«4-0 ο Εθνικός την Ανόρθωση»
55' κάθετη μπαλιά του ΝΤΕΒΙ για τον Τάμαρι. Μόνος ο Ιορδανός, σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα, ανοίγει περισσότερο από το κανονικό την μπάλα κι η μοναδική ευκαιρία κάνει φτερά.
56' Φεύγει στην αντεπίθεση η Πάφος, ο Μπερικότ στρώνει στον Καπράλ, ανατροπή του Καπράλ από τον Μιχαήλοβιτς μέσα στην περιοχή κι ο διαιτητής δίνει πολύ εύκολα ένα πέναλτι... που δεν ήταν.
57' Το πέναλτι εκτελεί ο Φινλανδός ΒΑΝΑΚΑΡΙ και σκοράρει παρά την προσπάθεια του Μπέλετς που έπεσε στην σωστή γωνία.
ΠΑΦΟΣ 1-0 ΑΠΟΕΛ #21Η.
«Να θυμίσω πως δεν γυρίσαμε παιγνίδι φέτος»
59' αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ: ο Χαλένιους στην θέση του ο Πάβλοβιτς.
62' Νέο σουτ ο Βαλακάρη, αποκρούει ο Μπέλετς.
63΄' Κίτρινη στον Λαφράνς.
63' Κίτρινη στον Πανόςς.
«Αποδιοργανώθηκε και πάλι ο ΑΠΟΕΛ»
64' Αλλαγή στον ΑΠΟΕΛ: Έξω ο Γιέφτοβιτς / Μέσα ο Βιντιγκάλ.
64' Ο Μπεριγκό εκτός / Ο Νέμετς εντός.
67' Νέο σουτ ο Βαλακάρης από το ύψος της μεγάλης περιοχής κι αννεν΄χλητος πετυχαίνει το 2-0.
ΠΑΦΟΣ 2-0 ΑΠΟΕΛ #21Η.
«Αυτό κι αν είναι μεγάλο πισωγύρισμα για το ΑΠΟΕΛ που από το 1-0 και μετά τα παράτησε με αποτέλεσμα να έρθει και 2ο γκολ για την Πάφο.»
71' Τρίτη και τελευταία αλλαγή το ΑΠΟΕΛ: Εκτός ο ΑΛΕΦ / Μέσα ο Μακρής.
«Πιο άκυρη αλλαγή δεν μπορούσε να γίνει...»
«Πότε λέτε θα δούμε την Σιγκούρταρσον?
«Κοντά στο 3-0 η Πάφος με "ασίστ" του Ντε Βινσέντι... μας έσωσε το οφσάιντ!»
71' Νέα προσπάθεια με τον Βαλακάρη και διπλό σουτ από τον Φινλανδό που αποκρούει ο Μπέλετς.
«Ζητά το χατ τρικ ο νεαρός και το δικαιούται».
71' Φόλπμπεργκ εντός / Πανόςς εκτός για την Πάφο.
73' Σουτ ο Καπράλ, εκτός εστίας.
74' Όφσαιντ ο Νέμετς.
74' Σουτ ο Παύλοβιτς μέσα από την περιοχή, μετά την πάσα του Τάμαρι, η μπάλα κοντράρει σε αντίπαλο και στην επιστροφή της κτυπά στο χέρι του Σέρβου και η φάση σταματά.
80' Όφσαϊντ ο Παύλοβιτς.
81' κόρνερ για την Πάφο παραχωρεί ο Βούρος.
81' Τελευταία αλλαγή για την Πάφο: Ο Ράκελς εντός / ο Βα εκτός.
82' Φάουλ για την Πάφο.
83' Κίτρινη στον Πάβλοβιτς.
«Να ετοιμάζεστε για μόστρα στην Ελβετία @apoelfcofficial».
«Τελικά από ότι φαίνεται τα 3 τέρματα στις καθυστερήσεις με τον Απόλλων ήταν μια μικρή παρένθεση».
90' τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
90+3' ΤΕΛΟΣ στο Παφιακό - Πάφος fc 2-0 ΑΠΟΕΛ #21η .
Συγχαρητήρια στην ομάδα της Πάφου
ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Ερώτηση: ΟΥΖΟΥΝΙΔΗΣ μετά την ήττα από Βασιλεία...  «Ίσως Δεν Είμαστε Έτοιμοι Ακόμα Για Να Κάνουμε Το Επόμενο Βήμα!"