LIVE: ΑΝΟΡΘΩΣΗ 1-1 ΑΠΟΕΛ, φιλικό, «Θαυμασμός για Λουντέμο»

Σε ένα παιχνίδι με σχετικά καλό ρυθμό και σε περίοδο προετοιμασίας, η ομάδα μας εξήλθε ισόπαλη 1-1, με την Ανόρθωση Αμμοχώστου, στο στάδιο ΠΑΠ.

Ο Νορβηγός Λουντέμο ήταν ο πρωταγωνιστής της συνάντησης ανοίγοντας το σκορ για τους γαλαζοκίτρινους με κοντινό πλασέ στο 27ο λεπτό. Η Ανόρθωση ισοφάρισε από τα έντεκα βήματα, με τον ασταμάτητο Οκριασβίλη, μετά από επιπόλαιο τράβηγμα του Μιχαήλοβιτς πάνω σε αντίπαλο ποδοσφαιριστή Η ομάδα μας είχε δύο δοκάρια κι η αντίπαλη ομάδα ένα.

ΕΝΔΕΚΑΔΑ και αλλαγές Ανόρθωσης (Κετσμπάγια):
Λόρια, Σίλντενφελντ, Σελίν (Νταουσβίλι 59′ ), Κορέια, Γκαλίτσιος (Πηλέας 59′), Αμπαρτζουμιάν, Μαργκάσα ( Κορρέα 59′), Κ. Αρτυματάς (Π.Αρτυματάς 70′), Οκριασβίλι (Γεωργαλλίδης 70′), Χριστοφή (Καφατάρης 77′), Κατσαράβα (Κουμπαρής 86′).

ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
Έναρξη της φιλικής αναμέτρησης
Πρώτο καλό σουτ από τον Αλ Ταμάρι στον αντίπαλο στόχο
Απόκρουση του αντίπαλου κήπερ.
Δοκάρι για την Ανόρθωση στο 13' λεπτό της συνάντησης
Τραυματισμός του Λουντέμο
Συνεχίζει κανονικά ο Νορβηγός χωρίς τίποτα το ανησυχητικό.
Πλησίασε κοντά στο γκολ η ανόλα. Το συρτό σουτ της Βαρωσιώτικης ομάδας απέκρουσε ο Σίλβα.
Γκολλλλλλλλ
Σκόρερ ο Λουντέμο με κοντινό πλασέ μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα σε γυριστό σουτ του Μερκή.
Ανόρθωση 0-1 ΑΠΟΕΛ.
Πέναλτι παραχωρεί ο Μιχαήλοβιτς
Ισοφάρισε η ανώμαλη κυρία με πέναλτι από τα έντεκα βήματα.
Ανόρθωση 1-1 ΑΠΟΕΛ.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Σκληρά μαρκαρίσματα από τους παίκτες του Κετσμπάγια. 3 κτυπήματα στον Αλ Ταμάρι 1 στον Λουντέμο 1 στον Ζαχίτ.

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
Αρχίζει τώρα το δεύτερο ημίχρονο.
1Η Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Ο Σατσιάς παίρνει τη θέση του Ζαχίτ.
Δοκάρι για την ομάδα μας, από την αντίπαλη άμυνα
2 Αλλαγές ο ΑΠΟΕΛ. Ο Χάνι στη θέση του Εφραίμ Ο νεαρός Νικόλας Κούτσακος στη θέση του Κλωναρίδη.
70‘ - Άλλες 2 αλλαγές ο ΑΠΟΕΛ Μέσα οι Jakoliš, Σιέλης Έξω οι Tamari, Μερκής.
Και νέα αλλαγή το ΑΠΟΕΛ Μέσα ο Κωνσταντίνος Αποστολάκης Εκτός ο Μιχαήλοβιτς
Αλλαγή τερματοφυλάκων ο ΑΠΟΕΛ. 81‘ - Αλλαγή/Sub: Μέσα ο Τσιλιγγίρης Έξω ο Silva
Πολύ καλό σουτ από τον μέτριο σήμερα Νικόλα Ιωάννου. Δύσκολη απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα σε κόρνερ.
Δυνατό σουτ από τον νεαρό Γαβριήλ, από το ύψος της μεγάλης επανορθωτικής με τη μπάλα να καταλήγει στο κάθετο δοκάρι.
Ο νεαρός μπήκε αλλαγή στο 80' στη θέση του Γιάνσεν και στο πρώτο άγγιγμα της μπάλας την έστειλε στο κάθετο δοκάρι.
Τέλος του φιλικού αγώνα. Ανόρθωση 1-1 ΑΠΟΕΛ.