LIVE: ΕΝΠ 0-2 ΑΠΟΕΛ, 4η αγ. «Νίκη των "γαλαζοκιτρίνων" στο "Τάσος Μάρκου"»

«Ο αγώνας στο Παραλίμνι ξεκίνησε ιδανικά για τους γαλαζοκίτρινους, καθώς μόλις στο 2′ κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με κοντινό πλασέ του Γκαγιάς Ζαχίντ.

Οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη  τα "παράτησαν" μετά το πρώτο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα η Ένωση να κερδίσει μέτρα στην επίθεση και να δημιουργεί δύσκολες καταστάσεις μπροστά στην εστία του Σίλβα.

Όσο δεν τέλειωνε τις κραυγαλέες ευκαιρίες που έβρισκε ο ΑΠΟΕΛ, άλλο τόσο παραμόνευε ο κίνδυνος να σκοράρουν οι Παραλιμνίτες και να βρεθεί προ δυσάρεστων καταστάσεων.

Τέλος στην αγωνία των ΑΠΟΕΛΙΣΤΩΝ έβαλε τελικά ο Γκάγιας Ζαχίντ και πάλι, στο 71' λεπτό πετυχαίνοντας το 0-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, χαρίζοντας το πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του».

NUHIU

ΕΝΠ (Μάριος Καρά): Γκατσέφσκι, Ιρέπ, Φαν Άνχολντ, Λουσέρο, Μπελόνε, Θεοδώρου, Κοσμάς, Μπαρμπόσα, Μπάλαζιτς, Φελίπε, Μαρκόβσκι

Στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου "Τάσος Μάρκου" οι δύο ομάδες.

Μονόλεπτος σιγή.

Ο διαιτητής Γιάννης Αναστασίου σφυρίζει την έναρξη του αγώνα.

Στη σέντρα ήταν ο ΑΠΟΕΛ.

apoelgroup.com
Έναρξη του αγώνα ΕΝΠ 0-0 ΑΠΟΕΛ #4η αγ.

Φουλ επίθεση από την αρχή.

1' κόρνερ από το πρώτο λεπτό.

Φοβερή Κεφαλιά του Ενσούε, αποκρούεται σε κόρνερ.

2΄ συνεχόμενο κόρνερ...

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

2' Σκόρερ ο Γκάγιας Ζαχίντ με κοντινό πλασέ μέσα από την περιοχή. Την ασίστ έδωσε ο Ντε Βινσέντι μετά από μελέ διαρκείας στα καρέ.

6' απίστευτη χαμένη ευκαιρία από τον Νουχίου

8' Αναγκαστική αλλαγή για μυϊκό τραυματισμό του Γουίλερ

Ο Γουίλερ εκτός / Στη θέση του ο Σιέλης

Παίζουμε με τη φωτιά. Χάνουμε τις ευκαιρίες κι η Ένωση στην αντεπίθεση βρέθηκε πολύ κοντά στο γκολ

Φόβος και τρόμος ο τερματοφύλακας μας , δεν εμπνέει καμία ασφάλεια κάτω από τα γκολποστ

23' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ

32' νέα χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας

1 λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Β ' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

48' Η κίτρινη κάρτα ήταν στον Ανουάρ @Anuar_6

Γιατί δεν θέλαμε τον Boy Waterman;;
Thinking face
#ΑΠΟΕΛ

Κρατάμε με νύχια και με δόντια το προβάδισμα στο σκορ. Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα50' χαμένη ευκαιρία με τον Τάμαρι
54' χαμένη ευκαιρία ο Ατζίλι
69' Αλλαγή ΑΠΟΕΛΟ Ατζίλι εκτός Στη θέση του ο Ντονγκαλά
ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ72' Έτσι απλά γίνεται το γκολ Σκόρερ ο Ζαχίτ από την ασίστ του Ταμάρι
78' Κάρτα ο Ντε Βινσέντι που πήγε γυρεύοντας

80' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ

Ο Λουντέμο στη θέση του Ζαχίτ

Τραγικό λάθος του Λουντέμο που ευτυχώς δεν στοίχησε... αφού πέρασε δύσκολες στιγμές η άμυνα

85' δεύτερη κίτρινη κάρτα σε παίκτη της ένωσης για θέατρο

90' Πάνω στη γραμμή ο Ζόρζε διώχνει και γλιτώνει σίγουρο γκολ.

Τεράστια διπλή φάση για την Ένωση

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

93' Εξαιρετική απόκρουση του Σίλβα σε κόρνερ
94' δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για την ΕΝΠ