LIVE: ΕΡΜΗΣ 0-0 ΑΠΟΕΛ 6η αγωνιστική «Νέο Χ-αμένο έδαφος για τους γαλαζοκίτρινους»

«Νέο χαμένο έδαφος για ΑΠΟΕΛ με Ερμή.

Στην δεύτερη φετινή ισοπαλία του υποχρεώθηκε την Κυριακή το βράδυ ο ΑΠΟΕΛ, μετά το "λευκό" 0-0 με τον Ερμή Αραδίππου, στο στάδιο "Αμμόχωστος-Επιστροφή". Η ομάδα του Μ.Ουζουνίδη έμεινε έτσι πέντε βαθμούς μακριά από την κορυφή και τον Απόλλωνα, χάνοντας σημαντικό έδαφος στη μάχη του πρωταθλήματος. Από την άλλη ο Ερμής είχε δοκάρι με τον Ρουσία».

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: APOELGROUP TEAM

ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ: CABLENET

ΑΠΟΕΛ: Μ.Ουζουνίδης

SILVA

GERALDES - SHELIS - JORGE - WEELER

JENSEN - DE VINCENTI

NDONGALA (61' Ζαχίτ) - KLONARIDIS (72' Κατσαντώνης) - ATZILI (61' Εφραίμ)

BEN SAHAR

Εκτός ενδεκάδας αλλά στον πάγκο οι Ενσούε και Ανουάρ.

Πρώτη αποστολή για τον Ουζόχο.

Ο Νούχιου πήρε ειδική άδεια για να ταξιδέψει για την Αγγλία.

ΕΡΜΗΣ: (Ν.Ανδρονίκου)

Καϊκέ, Καραγκούνης, Δημητρίου, Ρουσιάς (81'Παπαθανασίου), Αλαμπρίτης (60'Παντελή), Ντίας, Φούφλια, Χολτ, Κυριακίδης, Παραγκούλγκοφ (68'Σιντιμπέ), Λέμος.

Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

Ο διαιτητής της συνάντησης Χρυσοβαλάντης Θεουλής σφυρίζει την έναρξη του αγώνα.

Στην σέντρα ήταν ο ΑΠΟΕΛ.

4' όφσαϊντ ο ΑΠΟΕΛ, που δεν ήταν.,

Άψετε τα φώτα να θωρείτε / ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΦΣΑΙΝΤ

10' κόρνερ για τον Ερμή.

11' δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για τους Αραδιππιώτες.

16' Αντεπίθεση του Ερμή. Μόνος ο Ρουσιάς, , αφού έκλεψε την μπάλα από τον Σιέλη, προχωράει λίγο πλάγια όμως, κάνει το σουτ που νικά τον Σίλβα αλλά έχουμε σύμμαχο του κάθετο δοκάρι.

Τι Λίμπερετς τι Αραδίππου..!! ε??? @taras7777

Μας έσωσε το δοκάρι / ΕΡΜΗΣ 0-0 ΑΠΟΕΛ 6η αγ.

21' σουτ ο Ζεράλδες εκτός εστίας.

28' πρώτο κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

34' σουτ ο Κλωναρίδης, άστοχο πολύ μακριά και εκτός εστίας.

Οι παράγοντες που είναι στην απέναντι κερκίδα, κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ, άναψαν το φως από τα κινητά τους... για να βλέπουν καλύτερα

40' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.

44' Κίτρινη κάρτα στον Σιέλη.

Ανούσια κατοχή της μπάλας από τους γαλαζοκίτρινους.

Τίποτα το ουσιαστικό.

Ο φωτισμός στο "Αμμόχωστος Επιστροφή", είναι με την ευγενή προσφορά της ΑΗΚ Από τους στύλους που φωτίζουν τον δρόμο (τι? όχι?)

45' ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

Πέναλτι ολοκάθαρο που δεν μας δίνεται

ΤΕΛΟΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

46' Αρχίζει το δεύτερο μέρος.

47' δυνατό σουτ του Γιένσεν, μόλις πάνω από την αντίπαλη εστία. Καλή στιγμή για το ΑΠΟΕΛ.

Τι είναι αυτή η χαμένη ευκαιρία??? / Αυτό δεν είναι το ΑΠΟΕΛ μας... κάτι συμβαίνει / @apoelfcofficial

52' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.

61' Αλλαγή ο Ερμής.

Επιθετικό φάουλ, το έδωσε σε βάρος της ομάδας μας / ότι θέλουν κάμνουν μας,

61' Δύο αλλαγές ο ΑΠΟΕΛ.

Μέσα οι Ζαχίτ και Εφραίμ / Εκτός αγώνα οι Ντογκάλα και Ατζίλι, που έφυγαν νευριασμένοι για την αλλαγή.

Δεν υπάρχει πειθαρχία στην ομάδα... Στις 2 αλλαγές: - Ο Ντονγκαλά έφυγε κλωτσώντας τα μπουκάλια - Ο Ατζίλι βγήκε από το γήπεδο περπατώντας νωχελικά και δίνοντας γροθιά σε πινακίδα. Ούτε πως η ομάδα βιάζεται για το γκολ

72' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ.

Παίζουμε με τη φωτιά... κοντά στο γκολ ο Ερμής

Μέσα ο Κατσαντώνης / Εκτός αγώνα ο Κλωναρίδης.

74' κίτρινη στον Γουίλερ.

75' κόρνερ ο Ερμής.

77' άλλο ένα κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ.

78' Σουτ του Γιένσεν, κόντρα και κόρνερ.

Κίτρινη σε παίκτη του Ερμή.

81' αλλαγή ο Ερμής

90' πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

Ούτε και τώρα το γκολ... ο Ερμής

92' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

Το αεροδρόμιο είναι δίπλα...

95' τέλος του αγώνα.

Συγχαρητήρια στον ΟΥΖΟΥΝΙΔΗ και τους ποδοσφαιριστές, για την ηρωική ισοπαλία που απέσπασαν από την Αραδίππου. @taras7777    @apoelfcofficial

- Τι λέει ο κόσμος, μια μικρή ένδειξη:

Φεγγαράκης
Εν το μεταξύ έφαγαν 6 από τον Απόλλωνα για πλάκα ... .. Μείνε για πάντα.

Μακράν το χειρότερο ΑΠΟΕΛ της τελευταίας 15ετίας και πιθανότατα επίσης η πιο ανιαρή και αργή ομάδα στη 1η Κατηγορία, που εδώ και 2 ματς με χωριά έκαμε μια φάση με Σλόβαν και σήμερα τίποτε... Αναλάβετε τις ευθύνες σας που ολόκληρο καλοκαίρι δεν φέρατε 1 καλό παίκτη

Να μας πει και κάποιος εκεί στο μπακάλικο ποιος αποφάσισε να δώσει άδεια στο Νουχιου. Μάλλον αυτό το δικαιολογούσε η απόδοση του Μπεν Ρεζά ως τώρα ή τα 0 γκολ του Κατσαντωνη πέρσυ στη β κατηγορία με την Αγία Νάπα. Μπακάληες ε μπακάληες!!!