LIVE: ΑΠΟΕΛ 0-1 ΠΑΦΟΣ FC 7η Αγωνιστική «Εντός έδρας ήττα ΣΟΚ με καλύτερο αλλά και μοιραίο τον Anuar»

«Το ΑΠΟΕΛ σε κανένα σημείο του αγώνα δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση κόντρα στην μαχητική Πάφο, ούτε μπόρεσε να επιβάλει το παιγνίδι του. Η Πάφος ήταν αυτή που κράτησε καλύτερα σε όλο το 90λεπτο, είχε πιο ξεκάθαρες ευκαιρίες και πήρε τελικά μια σημαντική νίκη μέσα στο ΓΣΠ με 0-1, με σκόρερ τον Βακαλάρι από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 84' λεπτό της συνάντησης».

- ΠΑΦΟΣ (Τόσιακ Κάμερον): Rudko

Arajuuri, João Aurélio, Hutchinson, Saiz, Valerianos, Puncheon, Angulo, Valakari, Evans, Vá.

Πάμε για την έναρξη του αγώνα.

Στην σέντρα η Πάφος.

Ο διαιτητής Λουκάς Σωτηρίου σφυρίζει την έναρξη της συνάντησης. (Ο κ. Σωτηρίου αντικατέστησε τον Νικόλα Νεοκλέους που δήλωσε άρρωστος).

Το 'χει η μοίρας μας να μπλέκουμε με εμμονικούς τεχνικούς. Ο Ουζουνίδης παράταξε την ίδια ένδεκαδα με τον Ερμή.

Αντέχουμε τα πρόστιμα... κανένας Κυπραίος στην 11δα μας

3' πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα, σε παίκτη της Πάφου (Έβανς).

5' κρατά γερά στην άμυνα η ομάδα μας. Η Πάφος έχει την πρωτοβουλία.

9' Πρώτο κόρνερ στο παιγνίδι.

10' Στο 10 λεπτό, ΑΠΟΕΛ 0-0 Πάφος 7η αγ.

Απείλησε και πάλι η Πάφος αυτή τη φορά εις διπλούν.

Κατεβαίνει στην επίθεση ο Ζεράλτες. Μόνος του ο παιχταράς @AndreGeraldes18 καταφέρνει και δίνει την μπάλα σε αντίπαλο παίκτη.

Ξανά διπλή ευκαιρία για τους Παφίτες.

Πρώτα ήταν το καλό σουτ από την Πάφο. Στη συνέχεια, νέα ευκαιρία με τον Φινλανδό Βαλακάρη.

Δεν περιγράφουμε ΑΠΟΕΛ.... αλλά Πάφο.

Πιέζει συνεχώς η Πάφος, συνεχής ο επιθετικός μονόλογος. Τρία στημένα συνολικά έξω από τα καρέ μας. Κόρνερ για την Πάφο.

Και 2ο συνεχόμενο που δεν τους δίνεται όμως από τον διαιτητή.

Ο Τζιημισμένος Βουζουνίδης, τι κάμνει στον πάγκο?

Δεν υπάρχουμε στο γήπεδο.

28' Μεγάλη φάση για τον ΑΠΟΕΛ.

Ο Κλωναρίδης έκανε το γύρισμα, έδιωξε τη τελευταία στιγμή ο Ρούτκο το πλασέ του Ατζίλι

Στο μισάωρο το 0-0 παραμένει , ΑΠΟΕΛ 0-0 Πάφος 7η αγ.

Στη μία και μοναδική ευκαιρία που δημιουργήθηκε από την ομάδα μας... είχε ως τελική κατάληξη το οφσάιντ, αφού προηγήθηκε σουτ και απόκρουση του τερματοφύλακα.

Βγαίνει μια μπαλιά για τον Ζεράλδες, που δεν προλαβαίνει αφού κινήθηκε αργά.

Δεν πειράζει παλικάρι μου, ίσως την επόμενη φορά να προλάβεις την μπάλα @AndreGeraldes18

Κουράγιο παιχταρά.

(Ας όψουνται που σε έφεραν οι ασυγχώρητοι).

Κόρνερ η Πάφος

2 λεπτά οι καθυστερήσεις

46' κόρνερ η Πάφος

Ανενόχλητος στη καρδιά της Άμυνας μας ο παίκτης της Πάφου, πιάνει την κεφαλιά... πάνω στον Σίλβα και γλυτώνουμε το καρδιακό.

Τέλος ημιχρόνου . ΑΠΟΕΛ 0-0 Πάφος 7η αγ.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Άρχισε το 2ο ημίχρονο , ΑΠΟΕΛ 0-0 Πάφος 7η αγ.

46' Πρώτη αλλαγή του ΑΠΟΕΛ στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Εφραίμ στη θέση του Αντζίλι.

Διακοπή στον αγώνα. Σοβαρός τραυματισμός του Ανουάρ από σκληρό κτύπημα στο πόδι.

51' Κόκκινη κάρτα στον Χάτσινσον της Πάφου, που άπλωσε επικίνδυνα το πόδι πάνω στον Ανουάρ και τον κτύπησε. Η Πάφος μένει με 10

Για την ώρα συνεχίζουμε κι εμείς με 10 Παραμένει εκτός αγώνα ο Ανουάρ, πρέπει να αλλάξει φανέλα, αφού μάτωσε.

Επιστρέφει ο Ανουάρ.

Και πάλι με 11 ο ΑΠΟΕΛ.

Προβληματική η ομάδα. Ακόμα πιο προβληματικός ο Μ.Ουζουνίδης (καθόλου προβληματισμένος - μάλλον αδιάφορος). Ούτε με 10 δεν τους κερδίζουμε σήμερα.

64' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ Έξω ο Κλωναρίδης / Μέσα ο Νουχίου

69' Κίτρινη στον Μπεν Σαχάρ

72' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι, που χάνει το 1 από τα 2 επόμενα παιγνίδια. Ανόρθωση ή Απόλλων? Ποιο θα προτιμήσει?

73' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ Μέσα ο Χρίστος Γουίλερ / Έξω ο Σάντος

Ακόμα 15 λεπτά.

78' Κίτρινη κάρτα στον Ανουάρ

Μια σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, μόνος ο Ζεράλδες.

Ούτε μια κεφαλιά ο παιχταράς @AndreGeraldes18   δεν κατάφερε να πιάσει.

80' κίτρινη σε παίκτη της Πάφου

Και με 10 η Πάφος και κοντά στο γκολ, μας σώζει ο Ενσούε που διώχνει σε κόρνερ.

84' Πέναλτι κερδίζει η Πάφος από την αψυχολόγητη ενέργεια του Ανουάρ να αποκρούσει την μπάλα με το χέρι.

Εκτελεί το πέναλτι ο Βαλακάρι και πετυχαίνει το 0-1.

Ο Ουζουνίδης μας εκδικείται για το διώξιμο τότε με την ΜΠΑΤΕ. @apoelfcofficial  @taras7777

ΑΠΟΕΛ 0-1 ΠΑΦΟΣ

Φάουλ σε καλή θέση για το ΑΠΟΕΛ.

Ευκολάκι το φάουλ του Ντε Βινσέντι που στέλλει την μπάλα στα χέρια του αντ. τερματοφύλακα.

90' - 5 λεπτά οι καθυστερήσεις. Από την αρχή να ξεκινήσει ξανά ο αγώνας.. δεν κάνουμε τίποτα

95' τελευταία φάση του αγώνα με κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.

Τέλος του αγώνα ΑΠΟΕΛ 0-1 Πάφος 7η αγ.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΏΝΑ:

Σχόλιο: Διώξαμε προπονητές που τίμησαν την ομάδα μας, που πρόσφεραν και έγραψαν ΙΣΤΟΡΙΑ στον ΑΠΟΕΛ... και κρατάμε "προπονητή" που αμαύρωσε δύο φορές την ιστορία του ΑΠΟΕΛ? @apoelfcofficial @taras7777