LIVE: ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2-0 ΑΠΟΕΛ 8η αγ. «Απλά δεν μπορεί.. στο -11 η διαφορά»

«Στόχος η 8η θέση ή το 8ο συνεχόμενο;

Είναι για να διερωτάσαι  με το φετινό ΑΠΟΕΛ των Ουζουνίδη / Πετρίδη / ΛΧ"Λ και ΣΙΑ.

Στο πιο αδιάφορο ματς της 8ης αγωνιστικής εξελίχθηκε ο αγώνας στο ΠΑΠ, με τον ΑΠΟΕΛ να γνωρίζει την ήττα με 2-0 από την Ανόρθωση. Οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη δεν παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να δεχθούν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και να βρίσκονται στο -11 από την κορυφή. Αναμένεται άμεση απομάκρυνση του Ουζουνίδη, ίσως και εντός της νύχτας, προκειμένου να σωθεί ότι περισώζεται από τη φετινή σεζόν».

ΑΝΟΡΘΩΣΗ (Τ.Κετσπάγια):

Λόρια, Γκαλίτσιο, Κορέια, Σίλτελνφελντ, Βργκοτς, Νταουσβίλι, Χούσμπαουερ, Μίχα, Τορνίκε, Κβιλιτάια και Καλτσά.

Είσοδος...

Έναρξη του αγώνα.

Επιτέλους μια φυσιολογική ενδεκάδα @apoelfcofficial

(Μυϊκό το πρόβλημα με τον ΣΑΝΤΟΣ, ο λόγος που  έμεινε εκτός αποστολής, δήλωσε ο ΕΤ του ΑΠΟΕΛ για τον νεαρό αμυντικό, πριν από την έναρξη του αγώνα.

2' κόρνερ η Ανόρθωση

6' Μυϊκός τραυματισμός για Ντε Βινσέντι και αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο ΑΠΟΕΛ 0-0 ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8η αγ.

7' Αναγκαστική αλλαγή Ο Λουντέμο παίρνει τη θέση του Τόμας Ντε Βινσέντι

7' Γκολ για την Ανόρθωση στο έβδομο λεπτό με τον Vrgoc

Ανύπαρκτη άμυνα από το ΑΠΟΕΛ, ΑΝΟΡΘΩΣΗ 1-0 ΑΠΟΕΛ 8η αγ.

Το γκολ ήταν δώρο της άμυνας μας, αφού ο Νουχίου αντί να απομακρύνει, την έστρωσε για τον αντίπαλο ποδοσφαιριστή. Όσο για τον Σίλβα... τι να πούμε κάθε παιγνίδι και χειρότερος.

«εννά φάμεν να στήσουμεν»

17' κόρνερ ΑΠΟΕΛ

24' - 1η κίτρινη στο παιγνίδι στον Κορέϊρα της Ανόρθωσης

Μεγάλη φάση για το ΑΠΟΕΛ.

25' Ο Μερκής εντός περιοχής από αριστέρα και πάνω στη γραμμή του άουτ. Σερβίρει τον Λουντέμο. Πιάνει την εξ' επαφής κεφαλιά ο Λούντεμο, ενστικτώδης απόκρουση του Λόρια, δοκάρι και διώχνει η άμυνα σε κόρνερ.

Τόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσος ο κόοοοοοοοοοοοολος σας.

Άτυχο το ΑΠΟΕΛ στη φάση

Κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

Νέο κόρνερ του ΑΠΟΕΛ που δεν δίνεται από τον διαιτητή

27' αδύναμο σουτ από τον Νούχιου, εύκολη υπόθεση για τον Λόρια

Αποχωρεί τραυματίας ο Ντονγκαλά,
Επέστρεψε ο Ντονγκαλά
32' Κίτρινη στον Κλωναρίδη
38' κόρνερ ΑΠΟΕΛ
Ακόμα 5 λεπτά για το ημίχρονο
42' Κοντά στο 2-0 η Ανόρθωση Σώζει με τα πόδια ο Σίλβα
Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Ολοκληρώθηκε το ημίχρονο στο «Παπαδόπουλος». Ανόρθωση 1-0 ΑΠΟΕΛ, Vrgoc 7’

Πάμε για το δεύτερο ημίχρονο 46' Έναρξη ΑΝΟΡΘΩΣΗ 1-0 ΑΠΟΕΛ 8η αγ.

48' Κίτρινη κάρτα στον Ζαχίτ

49' Αλλαγή η Ανόρθωση

Δοκάρι η Ανόρθωση. Προηγήθηκε όμως επιθετικό φάουλ

51' Στο 51 είχαμε κίτρινη κάρτα για τον Ενσούε

Το "Κακό διώξιμο" από τον Ζόρζε λίγο έλειψε να στοιχίσει 2ο γκολ. Πολύ κακή άμυνα.

Κοντά στην ισοφάριση το ΑΠΟΕΛ... και πάλι άτυχο.

Κεφαλιά του Νουχίου λίγο πάνω από το δοκάρι. Πολύ καλή ευκαιρία για την ομάδα μας

58' αλλαγή Ανόρθωση

60' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ Έξω ο Κλωναρίδης / Μέσα ο Ατζίλι

61' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Ατζίλι Νέα μεγάλη απόκρουση και πάλι του Λόρια

67' - 2ο γκολ για την Ανόρθωση Τόσο απλά το γκολ από τον Kvilitaia 67’ που χόρεψε 2 αμυντικούς μας και κάρφωσε τον Σίλβα από το "μίλι". ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2-0 ΑΠΟΕΛ 8η αγ.

69' αλλαγή η Ανόρθωση

Σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις το σκορ, Πρόεδρε.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2-0 ΑΠΟΕΛ 8η αγ.

3η και τελευταία αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. 72' Ο Μπεν Σαχάρ παίρνει τη θέση του Ζαχίτ.

Ευκαιρία για 3ογκολ η Ανόρθωση.
Μας σεβάστηκε ο Γκριασβίλη

86' Κίτρινη κάρτα στον Ζόρζε