LIVE: ΑΠΟΕΛ 0-1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11η αγ. «Χωρίς νίκη για άλλη μια αγωνιστική»

«Άτυχος ξανά ο ΑΠΟΕΛ - Ήττα και πάλι και στο τέλος, 10η θέση.

Στο Λευκωσιάτικο ντέρμπι ο Ολυμπιακός κατάφερε να επικρατήσει του ΑΠΟΕΛ με 0-1 και έτσι να τον αφήσει χωρίς νίκη για άλλη μια αγωνιστική. Οι γαλαζοκίτρινοι βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ, στο 28' της συνάντησης.

Η αναμέτρηση ήταν για γερά νεύρα, κάτι που δεν είχαν οι παίκτες του κυρίου Μακάρθυ, με αποτέλεσμα να δεχθούν 5 κίτρινες κάρτες, ενώ ο Ανουάρ γλύτωσε 2 φορές τη 2η κίτρινη κάτι που ανάγκασε τον ΜΙΚ να τον αποσύρει στο ημίχρονο.

Ο ΑΠΟΕΛ στο β μέρος "κάθισε" με σταυρωμένα χέρια χωρίς να πιέσει για το γκολ ακόμα και για την ανατροπή, παρά τις 5 αλλαγές του κυρίου ΜΙΚ. Στο τέλος δεν μπόρεσε να αποφύγει το μοιραίο και την 10η θέση».

Παρατηρητής: Δημητρίου Ανδρέας

Έναρξη του αγώνα με 1ος λεπτού απραξία, χωρίς αγωνιστική δράση, για διαμαρτυρία. ΑΠΟΕΛ 0-0 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11η.

Γλίστρησε ο Γουίλερ με αποτέλεσμα να κερδίσει την μπάλα ο Ολυμπιακός και να απειλήσει την εστία μας.

Πρώτη, τεράστια ευκαιρία για γκολ από τον Ολυμπιακό. Προ κενής εστίας ο επιθετικός, την στέλνει πάνω από τα δοκάρια.

Πρώτη τελική του ΑΠΟΕΛ με τον Ενσούε, που πλησίασε το γκολ.

2η συνεχόμενη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ με τον Ενσούε, ο Νεόφυτος είπε όχι. Μεγάλη απόκρουση του Ν.Μιχαήλ σε κόρνερ.

5' Κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

8' Κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

Ισοφάρισε τις 2 ευκαιρίες ο Ολυμπιακός. ΑΠΟΕΛ 0-0 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11η.

22' Κίτρινη κάρτα στον Ανουάρ. 5η φετινή

28' γκολ. 0-1 για τον Ολυμπιακό.

Σκόρερ ο Μάντζης 28’

Πολύ ωραία αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό με τον Πεχλιβάνη να κρατά την μπάλα και να δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Μάντζη ο οποίος από το ύψος της περιοχής έκανε το πλασέ και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Σίλβα για το 0-1.

Ρεσιτάλ αμυντικής λειτουργίας του ΑΠΟΕΛ. Φάνηκε και στις 2 προηγούμενες ευκαιρίες που βρήκε ο Ολυμπιακός. Στην 3η το πληρώσαμε. ΑΠΟΕΛ 0-1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11η.

Συνεχίζει να παίζει με τη φωτιά η άμυνα μας.

Μπροστά έχουμε χαθεί. Ο Ολυμπιακός ελέγχει το παιγνίδι.

40' Κοντά στη 2η κίτρινη κάρτα ο Ανουάρ. Κάνει τα στραβά μάτια ο Νικολάου (ξανά) κι ο Μαροκινός γλυτώνει την αποβολή.

44' κόρνερ Ολυμπιακός
45' κόρνερ Ολυμπιακός

45' - 1 λεπτό οι καθυστερήσεις.

45+1 Τέλος ημιχρόνου ΑΠΟΕΛ 0-1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11η.

46' Με τρεις αλλαγές αρχίζει το β ημίχρονο το ΑΠΟΕΛ. Μέσα οι Νουχίου, Λουντέμο και Εντονγκαλά.
Εκτός έμειναν οι Ανουάρ, Σαχάρ και Γαβριήλ
Καθαρό φάουλ για τον Εντογκαλά που δεν το δίνει ο Νικολάου.

49' Κίτρινη κάρτα στο πουλέν των μιζαδόρων Άριστου/ΛΧ"Λ, τον Ζόρζε

Όσους προπονητές και να αλλάξεις πάντα θα σου φταίει ο κάθε επόμενος.
@taras7777
52' κόρνερ Ολυμπιακός
67' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Κλωναρίδης / Εκτός ο Ατζίλι. 68' - 2 αλλαγές ο Ολυμπιακός
69' Κίτρινη κάρτα στον Νούχιου.
74' Μόνος ο Πεχληβάνης, χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό
76' Κίτρινες κάρτες για τους Ζαχίτ και Κλωναρίδης77' Τελευταία αλλαγή ΑΠΟΕΛ, μέσα ο Κούτσακος, εκτός αγώνα ο JensenΔεν θέλει να σκοράρει άλλο γκολ ο Ολυμπιακός για να μην μας ξεφτιλίσει περισσότερο.
82' - 2 αλλαγές ο Ολυμπιακός
86' άστοχη κεφαλιά ο Νουχίου90' άστοχη κεφαλιά ο Ζαχίτ.
90' πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων90+5' Τέλος του αγώνα.
Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι. ΑΠΟΕΛ 0-1 Ολυμπιακός Λ/σίας (Α’ Φάση-11η Αγ/κή)