LIVE: ΔΟΞΑ 2-1 ΑΠΟΕΛ 18η αγ. «Χωρίς νίκη για τέταρτο συνεχόμενο αγώνα έμεινε το ΑΠΟΕΛ»

«Νέα απώλεια βαθμών επεφύλαξε η 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος cyta για το ΑΠΟΕΛ, καθώς, έχασε από την Δόξα Κατωκοπιάς στο Μακάρειο στάδιο με 2-1 και έμεινε χωρίς νίκη για τέταρτο συνεχόμενο αγώνα.

Στο παιγνίδι στο Μακάρειο, το ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε νωρίς στο σκορ με 1 – 0, ωστόσο, η Δόξα ισοφάρισε με τον Σατίκ σε 1-1 πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου και πήρε την νίκη με πέναλτι του ιδίου παίκτη, που υπόδειξε το βαρ και υπέπεσε το πουλέν των ΛΧ'Λ-Αριστου, Σάντος».

LIVE:

Μετάδοση: Cytavision sports1.

Περιγραφή: Team APOELGROUP.

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ:

ΔΟΞΑ (Κώστας Σακκάς):

Παρασκευά, Πάντιτς, Μουκτάρης, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς, Kίκας, Οικονομίδης, Τζίλσον, Λουίς Κάρλος, Μέσκα, Σαντίκ

ΑΠΟΕΛ (Mic McCarthy) 4-4-2:

SILVA

APOSTOLAKIS - SANTOS - JORGE - WHEELER

GAVRIEL - ANUAR - ZAHID - DE VINCENTI (c)

SAHAR - NUHIU

Στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα οι δυο ομάδες.

Πέτυχε γκολ ο Νούχιου... στο ζέσταμα.

Σε λιγότερο από 15 λεπτά η έναρξη του αγώνα στο Μακάρειο.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

Στον αγωνιστικό χώρο του Μακαρείου σταδίου οι δύο ομάδες.

01' Ο διαιτητής Βασίλης Δημητρίου, σφυρίζει την έναρξη της σημερινής αναμέτρησης.

Στην σέντρα το ΑΠΟΕΛ.

07' Κόρνερ κερδίζει το ΑΠΟΕΛ. Το εκτελεί ο Ζαχίτ.

08' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

Σκόρερ του τέρματος των γαλαζοκιτρίνων ο Ντε Βινσνέντι με κοντινή προβολή, από την κεφαλιά ασίστ του Νούχιου στο δεύτερο δοκάρι.

08' ΔΟΞΑ 0-1 ΑΠΟΕΛ 18η. Καλή αρχή ΑΠΟΕΛί.

09' κίτρινη κάρτα για τη Δόξα, στον Μουχτάρη.

14' σουτ ο Μπεν Σαχάρ εντός περιοχής με κέρδος ένα κόρνερ. 2ο κόρνερ το ΑΠΟΕΛ

15' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ με τον Ζαχίτ. 3ο κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.

19' Απειλή με γκολ η Δόξα με τη πισινή κεφαλιά του Σατίκ.

Ο τελευταίος που ακούμπησε την μπάλα ήταν το πουλέν Σάντος. Κόρνερ για τη Δόξα που δεν έδωσε ο Βασιλάκης.

21' δεύτερη απειλή από τη Δόξα. Φάουλ που εκτελείται βαθιά μέσα στην περιοχή, η κεφαλιά του Μουχτάρη μόλις άουτ. Η φάση ήταν όφσαϊντ αλλά δεν σφυρίχτηκε από τον Βασιλάκη.

25' κίτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι

25' τρίτη απειλή από τη Δόξα και γκολ. Τρίτη και φαρμακερή, πάλι η ίδια φάση όπως οι άλλες δύο. Φάουλ, σέντρα μέσα στα καρέ, πηδά ανενόχλητος ο Σατίκ και ισοφαρίζει για τη Δόξα.

26' ΔΟΞΑ 1-1 ΑΠΟΕΛ 18η.

Τραγικός ο Νούχιου σε ότι κάνει. Συνεχίζει να παίζει με 10 ποδοσφαιριστές το ΑΠΟΕΛ... σε όσα παιγνίδια είναι μέσα ο Κοσσοβάρος Νούχιου. Η 3η αποχώρηση που προανάγγειλε ο Ε.Τ. (αλλά δεν αποκάλυψε)... ας είναι το Κοσσοβάρικο βόδι.

35' Νέα ευκαιρία για τη Δόξα, το πλασέ μόλις έξω.

40' κόρνερ η Δόξα, Κεφαλιά από τον Σατίκ που ήταν πάλι μόνος, πάνω στον Σίλβα και σώζεται η εστία μας από καθαρή τύχη.

45' ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

45+1' Τελικό σφύριγμα από τον Βασίλη.

ΤΕΛΟΣ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

Φάουλ κερδίζει το ΑΠΟΕΛ. Το εκτελεί ο Ζαχίτ, πιάνει την κεφαλιά ο Μπεν Σαχάρ, μόλις άουτ η μπάλα.

47' κίτρινη σε παίκτη της Δόξας.

59' Κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.

64' επικίνδυνο σουτ από τη Δόξα, πάνω από την εστία μας.

65' Ρεεεεεεεεεεεεεε το κρέας. Δεν μπορεί να κοντρολάρει την μπάλα (ούτε καν μόνος του)

68' Φάουλ κερδίζει το ΑΠΟΕΛ. Εκτελεί ο Ζαχίτ, μόνος στο δεύτερο δοκάρι, ανενόχλητος ο Εφραίμ, έτοιμος να σκοράρει, προσπαθεί για το πλασέ σε πρώτο χρόνο.... αλλά πιάνει αέρα.

69' δύο αλλαγές για το ΑΠΟΕΛ:

Μέσα οι Κλωναρίδης και Εφραίμ .

Έξω οι Γαβριήλ και Μπεν Σαχάρ.

71' μια μπαλιά μέσα στα καρέ μας, αποκρούει με το χέρι ο πουλέν Σάντος, αλλά δεν τον είδε ο Βασίλης.

Για την ώρα υπερτερούμε της Δόξας σε περίπτωση ισοβαθμίας @apoelfcofficial

73' Συμβουλεύεται το βαρ και δίνει πέναλτι για την Δόξα.

74' εκτελεί το πέναλτι ο Σατίκ και πετυχαίνει το 2ο γκολ για την ομάδα του.

75' ΔΟΞΑ 2-1 ΑΠΟΕΛ 18η.

Αναπόφευκτα πάμε για την 4η συνεχόμενη ήττα. ΑΝ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ  @apoelfcofficial

83' Κίτρινη στον Σάντος

84' κόρνερ για τη Δόξα

85‘ - Αλλαγή ΑΠΟΕΛ.

Μέσα ο Μπέρνς / έξω ο Wheeler

90' Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Τι είναι ρεεεε αυτά τα ρεζιλίκκια που βλέπουμε?????ΝΤΡΟΠΗ σας ξανά και ξανά.

90‘+3 Αλλαγή στην αλλαγή ο κ. Μακάρθι, επειδή ο Κλωναρίδης δεν πάσαρε στον ΜΠΕΡΝ όπως του φώναζε από τον πάγκο.

Μέσα ο Κατσαντώνης / έξω ο Κλωναρίδης που αποχωρεί θυμωμένος.

Από ότι μάθαμε, Κλωναρίδης και Μακάρθι τσακώθηκαν στην προπόνηση πριν από δύο μέρες.

Κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.

90+5' μόνος ο Οικονομίδης, απέναντι στον Σϊλβα, κάνει το σουτ κι αποκρούει ο κήπερ του ΑΠΟΕΛ.